29.08.2019 09:51

"Nowy papież" doczekał się zwiastuna. Zobaczcie kontynuację "Młodego papieża" od HBO

Niestety wciąż nie poznaliśmy daty premiery nowego sezonu serialu od scenarzysty i reżysera Paolo Sorrentino. Wiemy jednak, że 2 odcinki zadebiutują na festiwalu filmowym w Wenecji.

The New Pope
foto: The New Pope (2019): Official Teaser | HBO/youtube.com

Zanim jednak twórcy przedstawią nowe odcinki, to HBO podzieliło się z widownią pierwszym oficjalnym teaserem "Nowego papieża". W nim znajdziemy obydwóch papieży, czyli tytułowego mężczyznę granego przez Johna Malkovica oraz "starego" młodego papieża, Piusa XIII. W tej roli powraca oczywiście Jude Law.

Nowy papież - oto zwiastun kontynuacji Młodego papieża

Obydwaj panowie poświęcają się w 100% swoim nowym obowiązkom - Nowy papież poświęca czas na sprawy Watykanu i gorliwą modlitwę, a Lenny Belardo/Pius XIII chodzi po plaży w samych kąpielówkach, przykuwając wzrok wszystkich plażowiczów. Zobaczcie zwiastun "Nowego papieża":

Marilyn Manson
Marilyn Manson
Przeczytaj także Marilyn Manson i Sharon Stone wystąpią w kontynuacji "Młodego papieża" na HBO

I chociaż w zwiastunie nie pojawiają się żadne dialogi, to i tak bez problemu możemy zrozumieć, czego świadkami będziemy w nadchodzących 9 odcinkach "Nowego papieża". Portal Variety przeprowadził krótki wywiad z twórcą produkcji Paolo Sorrentino, który wytłumaczył więcej na temat swojego dzieła:

"

Pierwszy sezon miał bardzo duchowy wymiar - musieliśmy też przedstawić nowych bohaterów. Tym razem skupiliśmy się na wydarzeniach oraz fabule. Cóż, na razie mamy mnóstwo nawiązań do współczesnych wydarzeń. Wśród nich jest ideologiczny fanatyzm, który może mieć zgubny wpływ na Kościół jako instytucję. "

Niestety, tak jak wspomnieliśmy - na razie "Nowy papież" nie doczekał się daty premiery. HBO dodało jednak obok tytułu produkcji rok 2019, więc premiery nowego sezonu serialu powinniśmy się spodziewać jeszcze w tym roku. 

Tagi: Seriale HBO