05.02.2019 09:42

Nowy rodzaj wampira, dobrze znane żarty i muzyka zespołu Leningrad w pierwszym zwiastunie serialu "Co robimy w ukryciu"

W sieci pojawił się zwiastun serialu "Co robimy w ukryciu", opartego na słynnym komediowym mockumencie Jemaine'a Clementa i Taiki Waititi o tym samym tytule. Jak zapowiada się telewizyjna wersja historii wampirów żyjących wśród zwykłych ludzi?

Co robimy w ukryciu
foto: kadr z serialu Co robimy w ukryciu

Film "Co robimy w ukryciu" to zabawna komedia paradokumentalna z 2014 roku, opowiadająca o grupie wampirów, starających się normalnie funkcjonować wśród zwyczajnych ludzi. Co prawda z powodu ich krwiożerczej natury pojawiają się pewne problemy, ale produkcja w reżyserii Jemaine'a Clementa i Taiki Waititi zamiast przerażać, śmieszy. Kiedy zapowiedziano, że powstanie serial na podstawie filmu, fani byli wniebowzięci. W końcu zadebiutował pierwszy zwiastun serialu "Co robimy w ukryciu".

Taika Waititi Star Wars
Taika Waititi Star Wars
Przeczytaj także Taika Waititi jednym z reżyserów serialu „Star Wars”. Jest już pierwsze zdjęcie z „The Mandalorian”

"Co robimy w ukryciu" - zwiastun serialu na podstawie filmu

W roku 2018 telewizja FX zamówiła serial oparty na "Co robimy w ukryciu". Tym razem nie zobaczymy dalszych losów Viago, Deacona i Vladislava. W serialu pojawią się nowe wampiry zamieszkujące na Staten Island. Mają jeden wspólny cel - kompletną dominację nad Nowym Światem. Czy uda im się wykonać to zadanie? Wyróbcie sobie zdanie na ten temat, oglądając pierwszy zwiastun serialu.

Jak widać, w serialu "Co robimy w ukryciu" poznamy zupełnie nowych bohaterów, ale niektóre żarty będą dobrze znane wszystkim osobom, które widziały kinowy oryginał. Zabawnym scenkom z trailera przygrywa zespół Leningrad z piosenką "Lastochka". Poznajemy też nowy rodzaj wampira - wampira energetycznego. W rolach głównych wystąpią Kayvan Novak, Matt Berry, Natasia Demetriou, Harvey Guillén, Mark Proksch oraz Beanie Feldstein. 10 odcinków serialu przygotował Clement.

"Co robimy w ukryciu" - kiedy premiera serialu?

Przygody wampirów w Ameryce zadebiutują już pod koniec marca. Premiera została zaplanowana na środę 27 marca 2019 roku na kanale FX. Na razie trudno powiedzieć, czy "Co robimy w ukryciu" zobaczymy również w Polsce. Zwiastun serialu to nie jedyna informacja dotycząca wampirzego uniwersum. Taika Waititi potwierdził w jednym z wywiadów, że wciąż trwają prace nad filmowym spin-offem "Co robimy w ukryciu", opowiadającym o wilkołakach.

>>Zobacz też: Top 10 horrorów o wampirach<<

Sergiusz Kurczuk