Nowy zwiastun 10. sezonu "The Walking Dead" zapowiada uciszenie Szeptaczy

30.08.2019 11:08
Nowy zwiastun 10. sezonu "The Walking Dead" zapowiada uciszenie Szeptaczy Fot. kadr z serialu The Walking Dead

"The Walking Dead" powróci niebawem z 10. sezonem, w którym główni bohaterowie postanowią stawić opór swoim nowym przeciwnikom - przerażającym Szaptaczom.

Czy może być coś bardziej przerażającego niż horda zombie? Widzowie serialu "The Walking Dead" doskonale wiedzą, że może - bezwzględni ludzie, którzy postanowili przebrać się za żywe trupy, by poradzić sobie w świecie po apokalipsie nieumarłych. Nowy zwiastun dziesiątego sezonu adaptacji słynnego komiksu zapowiada jednak, że czas terroru Szeptaczy dobiegł końca.

"The Walking Dead" sezon 10 - nowy zwiastun serialu

Na bohaterów "The Walking Dead" czeka zupełnie nowa wojna. Po raz kolejny widzowie hitu AMC przekonali się, że w świecie pełnym zombie największym wrogiem człowieka jest inny człowiek. Szeptacze idealnie potwierdzają tę regułę. Grupa zdegenerowanych ocalałych ludzi postanowiła pozbyć się protagonistów serialu, ale sytuacja zmieni się diametralnie, kiedy główni bohaterowie przejdą do kontrataku. Celem jest uciszenie Szeptaczy.

Chociaż wśród grupy nie ma już Ricka, Michonne i Daryl doskonale radzą sobie jako jego zastępcy. Niedługo poprowadzą swoich ludzi do walki z Szeptaczami. Nowy zwiastun złożony został z ujęć, ukazujących najważniejszych bohaterów "The Walking Dead" w bojowych pozach. Każdy z nich wypowiada jedno zdanie, prezentujące cel przyświecający walce z Szeptaczami. Całość przeplatana jest kadrami przedstawiającymi zbliżających się wrogów.

Przeczytaj także

Oprócz zapowiedzi zaprezentowano również opis fabularny nadchodzących odcinków "The Walking Dead" oraz nowy plakat serialu

"The Walking Dead" to historia, która rozpoczęła się 10 lat temu od mężczyzny, próbującego ocalić swoją rodzinę. Ta rodzina się rozrosła i stopniowo zaczęła przyjmować kształt społeczności. Walczyła i przetrwała, radziła sobie i wydawała na świat nowe pokolenie. To opowieść o ludzkości i wciąż jest wiele historii do opowiedzenia.

Teraz jest wiosna - kilka miesięcy po wydarzeniach z zakończenia 9. sezonu, w którym nasza grupa ocalałych odważyła się przekroczyć terytorium Szeptaczy podczas ostrej zimy. Zebrane społeczności wciąż dochodzą do siebie po potwornym pokazie władzy Alphy, niechętnie respektując nowe granice, które im postawiono. Wszyscy postanawiają zorganizować się w oddział do walki, której nie można uniknąć.

Ale Szeptacze są zagrożeniem, z jakim jeszcze nie mieli do czynienia. Zepchnięci przez wielką hordę trupów staną do walki, której mogą nie wygrać. Pytanie o to, co zrobić i strach wynikający z niewiedzy zaraził społeczność paranoją, propagandą, intrygami i konfliktami wewnętrznymi, które wystawią jej członków na próbę zarówno indywidualnie, jak i zbiorowo. Na szali stoi idea, która cywilizacja przetrwa w świecie wypełnionym żywymi trupami.

The Walking Dead 10 Fot. foto: materiały promocyjne/AMC
Przeczytaj także

"The Walking Dead" sezon 10 - kiedy premiera?

Nowe odcinki "The Walking Dead" trafią do ramówki AMC już w niedzielę 6 października 2019 roku. W Polsce serial będzie emitowany na kanale Fox prawdopodobnie tego samego dnia. Jak zakończy się ta potyczka? Przekonamy się za kilkanaście tygodni.

Przeczytaj także

Zobacz też: Serial "The Walking Dead" będzie miał inne zakończenie, niż komiksy Kirkmana

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.