04.05.2018 14:06

Nowy zwiastun serialu „Castle Rock”. Kiedy premiera produkcji opartej na prozie Stephena Kinga?

Bill Skarsgård powróci do świata stworzonego przez Stephena Kinga w nowej roli. Tym razem zobaczymy go w serialu „Castle Rock”, którego nowy zwiastun zaprezentowano w sieci.

Castle Rock (Bill Skarsgård)
foto: materiały prasowe

Stephen King to niezwykle płodny pisarz. Ma na swoim koncie setki powieści i krótszych form. Od dawna uważany jest za mistrza opowieści grozy, więc nic dziwnego, że wymyślane przez niego historie często trafiają na mały i duży ekran, szczególnie po sukcesie filmu „To” z 2017 roku. Już niedługo w stacji Hulu zadebiutuje serial oparty na innych książkach autorstwa Kinga. Mowa między innymi o „Sklepiku z marzeniami”, w którym pojawia się dziwaczne miasteczko. Serial doczekał się nowego, przerażającego zwiastuna. Twórcy zapowiedzieli też, kiedy zobaczymy pierwszy odcinek produkcji. 

„Castle Rock” - kiedy premiera?

W sieci pojawił się nowy trailer serialu „Castle Rock”. Do dziwacznego miasteczka opisywanego przez Kinga wprowadza nas Dale Lacy, w którego wciela się znany z serialu „Lost” Terry O'Quinn. Ze zwiastuna dowiadujemy się, że nad tytułowym miastem ciąży tajemnicza klątwa, która powoduje, że mieszkańcy dokonują okropnych rzeczy. Wszyscy, którzy znają chociaż trochę twórczość pisarza, bez problemu dostrzegą w zwiastunie wiele elementów, które pojawiają się w jego książkach

O'Quinn to nie jedyna gwiazda „Castle Rock”. W serialu wystąpią również Melanie Lynskey, Jane Levy, Scott Glenn, Sissy Spacek, która wcielała się w główną bohaterkę w filmie „Carrie” oraz gwiazda horroru „To”, czyli Bill Skarsgård. Przy produkcji pracował J.J Abrams, który sprawdza się zarówno produkcjach telewizyjnych, jak i kinowych. Serial będzie miał 10 odcinków, w których widzowie będą mieli okazję zgłębić tajemnicę miasteczka Castle Rock. 

Premiera już 25 lipca 2018 roku na antenie stacji Hulu. Uczestnicy tegorocznego ATX Television Festival, który odbywa się na początku czerwca, będą mieli okazję rzucić okiem na „Castle Rock”, gdzie zostaną zaprezentowane przedpremierowe fragmenty serialu. Jakie okropności czekają widzów serialu i mieszkańców Castle Rock? Dowiemy się niebawem. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Stephen King Bill Skarsgård