Obalono najpopularniejszą teorię fanów dotyczącą finału "Gry o tron"

Sergiusz Kurczuk
25.01.2019 13:50
Obalono najpopularniejszą teorię fanów dotyczącą finału "Gry o tron" Fot. kadr z serialu Gra o tron

Okazuje się, że jedna z najbardziej popularnych teorii fanowskich na temat "Gry o tron" okazała się nieprawdziwa. O które przypuszczenia widzów serialu HBO chodzi?

Oczekiwania na 8. sezon "Gry o tron" sprawiają, że fani hitu HBO wymyślają kolejne teorie dotyczące postaci i zakończenia serialu. Widzowie przewidują, kto zginie lub doszukują się ukrytych znaczeń w na pozór nieistotnych elementach fabuły. Jedna z najpopularniejszych teorii fanowskich dotyczy Nocnego Króla - posępnego przywódcy Białych Wędrowców, którzy w finale 7. sezonu przedarli się przez Mur. Okazuje się, że domysły zostały obalone już kilka miesięcy temu i większość fanów "Gry o tron" przeoczyła ten fakt.

"Gra o tron" sezon 8 - Bran Stark jest Nocnym Królem?

Dla wielu widzów "Gry o tron" bardzo wiarygodna była teoria, mówiąca o tym, że w rzeczywistości tajemniczy nieumarły władca zza Muru jest tak naprawdę Branem Starkiem - jednym z nielicznych żyjących potomków lordów Północy. Bran jest wyjątkową postacią w serialu HBO. Nie chodzi jedynie o to, że w pierwszym odcinku stracił władzę w nogach. Kiedy większość bohaterów była uwikłana w polityczne intrygi, on wędrował po Westeros, odkrywając dawno zapomnianą wiedzę magiczną. Z czasem zyskał moce Trójokiej Wrony, pozwalające mu na widzeniu wszystkiego. Bran jest też jednym z nielicznych przedstawicieli wargów, zwanych również zmiennoskórymi. Potrafi przenieść swoją świadomość do umysłu innej istoty i sterować jej poczynaniami. W jednym z odcinków ujawniono, że młody Stark potrafi nawet przenieść się w czasie i zmieniać bieg historii.

Na podstawie tych informacji fani stwierdzili, że twórcy przygotowują dla nich niesamowity zwrot akcji, w którym okaże się, że jeden z głównych bohaterów jest równocześnie jednym z największych czarnych charakterów. Jako Trójoka Wrona miałby przenieść się do czasów Pierwszych Ludzi i posiąść ciało jednego z mężczyzn, który po tysiącach lat został Nocnym Królem. Serwis CBR donosi jednak, że twórcy obalili tę teorię kilka miesięcy temu.

"Gra o tron" sezon 8 - twórcy serialu obalili teorię

Po wydarzeniach z 7. sezonu serwis Vulture przeprowadził wywiad z Isaakiem Hempsteadem Wrightem - aktorem wcielającym się w Brana Starka. Wright zaprzeczył wówczas, że jego postać stanie się Nocnym Królem.

Prawdopodobnie możemy zestawić te dwie postacie o ogromnej mocy, ale jeden jest potworem Frankensteina, którego motywuje jedynie nienawiść i przemoc. Ale jest równiez Bran, który używa swoich mocy do czynienia dobra. Chcę dowiedzieć się, czemu Nocny Król jest tak obsesyjnie zainteresowany zniszczeniem ludzkości. Zobaczymy, czy jest na to jakiekolwiek wyjaśnienie w następnym sezonie.

Oczywiście w czasie, kiedy przeprowadzono wywiad, aktor nie znał jeszcze scenariusza finału "Gry o tron" i prawdopodobnie nie znał dalszych losów swojej postaci, ale Wright nie jest jedyną osobą, która zaprzeczyła, że Bran i Nocny Król to ta sama osoba.

Za pośrednictwem Reditta przeprowadzano sesję Q&A z Davidem Nutterem - reżyserem wielu odcinków "Gry o tron". Filmowiec pracował nad trzema odcinkami 8. sezonu, więc znał szczegóły fabularne finału. Jedno z pytań do Nuttera dotyczyło podróży w czasie. Reżyser zaprzeczył, że ponownie zobaczymy ingerencję w strumień czasoprzestrzenny.

Cóż, będę pierwszą osobą, która wam to powie, ale nie będzie żadnych podróży w czasie w moich odcinkach. To jedyna wskazówka, którą mogę zdradzić.

Oczywiście pojawiły się głosy sugerujące, że Nutter kłamie lub manipuluje informacjami, by zmylić widzów. Trudno jednak wyobrazić sobie, że twórca kłamałby widzom w żywe oczy, zamiast uniknąć odpowiedzi na pytanie, ale udzielić jej w bardziej wymijający sposób. Oczywiście Nutter zaznacza, że jedynie w jego odcinkach nie ma mowy o podróżach w czasie, ale przypominamy, że finał składa się jedynie z 6 epizodów. Oznacza to, że odpowiedź Nuttera była gwoździem do trumny teorii mówiącej o tożsamości Nocnego Króla.

"Gra o tron" sezon 8 - kiedy premiera serialu?

Finał produkcji zadebiutuje na HBO już 14 kwietnia 2019 roku. W Polsce serial trafi na HBO i HBO GO 15 kwietnia. Ostatni sezon będzie składał się z sześciu odcinków, trwających po 90 minut. Za reżyserię oprócz Nuttera odpowiadają Miguel Sapochnik, David Benioff i Dan Weiss.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.