Obejrzyj kultowy serial animowany zupełnie za darmo! Hasbro zachęca do zostania w domu

31.03.2020 09:29
G.I. Joe|undefined Fot. materiały prasowe/Hasbro

Na oficjalnym kanale YouTube Hasbro zupełnie za darmo pojawił się serial z lat 80. "G.I. Joe". To ukłon w stronę wiernych fanów serii, którzy wychowali się na tej kreskówce. 

Lata 80. były złotą erą popkultury. Wtedy narodziły się postacie, które do tej pory rozpalają wyobraźnię milionów osób na całym świecie. Jedną z takich marek była stworzona przez Hasbro linia G.I. Joe, która nie tylko oferowała zabawki, ale również komiksy i kreskówkę. Serial animowany o przygodach nieustraszonych wojaków pojawił się całkowicie za darmo na oficjalnym kanale YouTube przedsiębiorstwa.

"G.I. Joe" - za darmo na YouTube

Trudno powiedzieć co sprawiło, że włodarze Hasbro zdecydowali się na udostępnienie miniserialu "G.I. Joe: A Real American Hero" za darmo w sieci. Jednym z powodów może być epidemia koronawirusa. W ten sposób firma może włączyć się do walki z pandemią i skłonić fanów walecznych żołnierzy do zostania w domu. Innym powodem mogą być nowe figurki z serii G.I. Joe zaprezentowane podczas konwentu Toy Fair 2020.

Przeczytaj także

Bez względu na powód, fani G.I. Joe powinni być zadowoleni. Całkowicie za darmo mogą obejrzeć kreskówkę z 1983 roku, która w pewnych kręgach jest kultowa. Na oficjalnym kanale YouTube Hasbro zamieszczono wszystkie 15 odcinków produkcji, na której wychowało się pokolenie dzisiejszych trzydziestoparolatków. 

Marka G.I. Joe narodziła się w 1964 roku i początkowo była znana z militarnych figurek, które z czasem przerodziły się w serię Action Man. w latach 80. postanowiono nieco zmienić wizerunek G.I. Joe. Z tego powodu firma Hasbro weszła we współpracę z Marvel Comics. Do życia powołano 3,75 calowe figurki. Scenarzyści Domu Pomysłów dostali za zadanie stworzyć biografie nowych bohaterów i opisać fabułę, która skłoniłaby potencjalnych klientów do kupna zabawek.

Przeczytaj także

Komiks "G.I. Joe: A Real American Hero", który zadebiutował w 1982 roku za sprawą Larry'ego Hamy, Jima Shootera, Toma DeFalco, Archiego Goodwina i Nelsona Yomtova okazał się wielkim hitem. Seria istniała przez kolejne 12 lat. Szybko wyprodukowano też serial stworzony przez Marvel Productions, Sunbow Productions i Toei Animation. 

Przeczytaj także

Produkcja opowiada o elitarnej grupie żołnierzy, których zadaniem jest ochrona świata przed złowieszczą organizacją COBRA. Miniserial zadebiutował z 15 odcinkami, które zostały udostępnione na YouTube. Po jego pozytywnym odbiorze powołano do życia kolejne dwa o wiele dłuższe sezony "G.I. Joe: A Real American Hero". Emisję przygód tytułowej jednostki zakończono w roku 1986, ale rok później ukazał się pełnometrażowy spin-off serialu pod tytułem "G.I. Joe: The Movie". Na razie nie wiadomo, czy Hasbro zdecyduje się zamieścić na swoim kanale pozostałe 95 odcinków serialu. Miejmy nadzieję, że tak się stanie.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Reżyser „Szybkich i wściekłych 8” wyreżyseruje film oparty na słynnym serialu animowanym z lat 80. 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.