"Obi-Wan Kenobi" nadchodzi. Oto plakat i data premiery nowego serialu ze świata Star Wars

10.02.2022 11:35
"Obi-Wan Kenobi" nadchodzi. Oto plakat i data premiery nowego serialu ze świata Star Wars Fot. materiały prasowe/Lucasfilm

Ewan McGregor stwierdził niedawno, że nadchodzący spin-off Star Wars o tytule "Obi-Wan Kenobi" ma nas nie zawieść. Teraz wiemy, kiedy sami się o tym przekonamy.

Obi-Wan Kenobi - serial doczekał się plakatu i daty premiery

Na oficjalne wieści dotyczące serialu "Obi-Wan Kenobi" musieliśmy sporo poczekać, ale po zakończeniu "Księgi Boby Fetta", Disney+ postanowiło potwierdzić kilka rzeczy dotyczących produkcji - firma przedstawiła światu oficjalny plakat "Kenobiego", a także zdradziła datę premiery serii z Ewanem McGregorem w roli głównej.

Polecamy

Plakat przedstawia nam nieco podstarzałą wersję mistrza Jedi, dzierżącego w ręce miecz świetlny i przemierzającego wydmy Tatooine. Przy okazji materiał potwierdza, że serial "Obi-Wan Kenobi" zadebiutuje na Disney+ już 25 maja 2022 roku (co oznacza, że jego premiera nadejdzie dokładnie w 45. rocznicę wydania oryginalnych "Gwiezdnych wojen").

Dla gwiazdora to będzie powrót do roli po ponad 15 latach rozłąki. McGregor stwierdził, że produkcja jest "zupełnie innym doświadczeniem", niż praca z George'em Lucasem przy trylogii prequeli "Star Wars". 

Polecamy

Serial przygotuje Deborah Chow, która wyreżyserowała kilka odcinków serialu "The Mandalorian". Akcja rozgrywa się dekadę po wydarzeniach z "Zemsty Sithów", w którego finale widzieliśmy pojedynek między Kenobim, a jego byłym uczniem Anakinem Skywalkerem/Darthem Vaderem.

W jego wyniku Skywalker został ciężko ranny, przez co musiał spędzić resztę życia w ikonicznym czarnym pancerzu, natomiast Kenobi musiał się udać na wygnanie, chroniąc z daleka syna Vadera, Luke'a Skywalkera. Produkcja przedstawi nam niektóre "przygody", które przeżył Kenobi podczas pełnienia swojej ostatniej misji.

"Obi-Wan Kenobi" zadebiutuje na Disney+ już 25 maja 2022 roku. Pierwszy zwiastun produkcji zobaczymy najprawdopodobniej podczas Super Bowl, czyli w nocy z 13 na 14 lutego 2022 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.