11.07.2017 10:26

Obsadzono role w nowym serialu Marvela „New Warriors”

Dominacja superbohaterów w kinie jest niepodważalna. Ale w żaden sposób nie zaspokaja to Marvela, który w 2018 roku wystartuje z kolejnym serialem. 

Obsadzono role w nowym serialu Marvela „New Warriors”
foto: materiały prasowe

Parę miesięcy temu stacja Freeform zamówiła od Marvela serial „New Warriors”, który opowiadać będzie o grupie sześciu młodych osób z supermocami, którzy żyją i pracują razem. Choć ich moce w żaden sposób nie dorównują Avengersom, to nie poprzestają na próbach ratowania świata. Produkcja przeniesie na mały ekran nigdy wcześniej niewidziane postacie komiksowe, które po raz pierwszy pojawiły się w 1989 roku na stronnicach „The Mighty Thor”, a później doczekały się własnej serii. Według założeń scenarzysty i producenta wykonawczego Kevina Biegela („Cougar Town: Miasto kocic”), serial ma być utrzymany w komediowym tonie. W sieci pojawiła się właśnie informacja odnośnie obsady „New Warriors”.

Milana Vayntrub („Dolina krzemowa”, „This Is Us”) zagra Doreen Green, czyli Squirrel Girl, przywódczynię drużyny. Trudno uwierzyć, żeby bohaterka z wiewiórczymi mocami mogła przerazić złoczyńców, ale za to postać potencjał komediowy przejawia nienajgorszy. Derek Theler („Baby Daddy”) zagra postać Mister Immortala, Jeremy Tardy („Bone Tomahawk”) wcieli się w Night Thrashera, Calum Worthy („The Thinning”) w Speedballa, Matthew Moy (Dwie spłukane dziewczyny”) w Microbe’a, a Kate Comer („Królestwo zwierząt”) w Debrii.

„New Warriors” jest drugim z kolei wspólnym dziełem Marvel Studios i telewizji ABC, który zostanie wyemitowany na Freeform. Wcześniej, bo na początku 2018 roku, zobaczymy serial „Marvel’s Cloak & Dagger”, gdzie poznamy historię dwójki nastolatków, Tandy Bowenie oraz Tyrona Johnsona, u których uczucie wyzwoli supermoce i przyniesie im sporo kłopotów.

Trzeba przyznać, że telewizyjna ekspansja Marvela robi wrażenie. Mamy już „Agentkę Carter”, „Agentów TARCZY”, „Daredevila”, „Jessicę Jones”, „Luke’a Cage’a” czy „Iron Fist”. A przecież przed nami są jeszcze „Inhumans”, „The Defenders” oraz „The Punisher”. Można dostać zawrotu głowy od tych wszystkich tytułów. „New Warriors” ma się składać z 10 odcinków i zadebiutuje na małym ekranie w 2018 roku. 

Kamil Dachnij
Tagi: New Warriors