Oficjalnie ruszyła produkcja "House of the Dragon". Zobaczcie zdjęcie z planu

27.04.2021 11:33
Oficjalnie ruszyła produkcja "House of the Dragon". Zobaczcie zdjęcie z planu Fot. materiały prasowe/HBO Max

HBO oficjalnie potwierdziło, że ruszyła produkcja kolejnego spin-offu "Gry o tron" o tytule "House of the Dragon". Zobaczcie zdjęcie obsady.

House of the Dragon - ruszyła produkcja nowego serialu HBO

HBO ogłosiło oficjalnie, że ruszyła już produkcja nowego spin-offu "Gry o tron". Serial jest tworzony przez George'a R.R. Martina, Ryana Condala oraz Miguela Sapochnika i według informacji ze strony HBO, "House of the Dragon" ma zadebiutować już w 2022 roku.

Polecamy

Stacja poinformowała nas za pomocą swojego Twittera, przedstawiając zdjęcie głównych członków obsady, którzy czytali scenariusz zachowując odpowiedni dystans między sobą:

Polecamy

Na zdjęciu widzimy oczywiście obsadę serialu. Wśród gwiazd "House of the Dragon" znaleźli się: Paddy Considine, Olivia Cooke, Matt Smith, Emma D’Arcy, Fabien Frankel. Rhys Ifans, Steve Toussaint, Eve Best oraz Sonoya Mizuno.

Serial będzie bazował na książce "Fire & Blood" Martina, która rozgrywa się na 300 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron". Produkcja opowiada nam o rodzie Targaryenów. Considine gra króla Viserysa, Cooke wciela się w Alice Hightower, D'Arcy będzie księżniczką Rhaenyrą, natomiast Matt Smith będzie księciem Daemonem.

"House of the Dragon" został stworzony przez Martina i Condala. Drugi z panów napisał scenariusz do odcinka pilotażowego, który tak bardzo spodobał się HBO, że stacja zleciła stworzenie całego sezonu. Condal wraz z Miguelem Sapochnikiem są showrunnerami serialu, a także producentami wykonawczymi (razem z Martinem). Pierwszy sezon ma liczyć 10 odcinków i zgodnie z zapowiedzią, "House of the Dragon" ma zadebiutować w 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.