26.06.2017 11:01

Opowiadanie George'a R.R. Martina zostanie zekranizowane przez Syfy

To już kolejne dzieło George'a R.R. Martina, które trafi na mały ekran. Dowiedzcie się więcej o „Nightflyers”.

Opowiadanie George'a R.R. Martina zostanie zekranizowane przez Syfy
foto: materiały prasowe

Stacja Syfy oficjalnie zamówiła odcinek pilotażowy mającego powstać serialu opartego na opowiadaniu wydanym przez twórcę „Pieśni lodu i ognia” w 1980 roku. Całość rozgrywać się będzie w przyszłości, w czasach kiedy zbliża się kres Ziemi. Ekipa ośmiu naukowców i jeden telepata wyrusza na obrzeża Układu Słonecznego na pokładzie statku Nightflyers. Wszystko po to, aby zbadać sygnał, który, jak podejrzewają, może pochodzić od starożytnej rasy obcych. Oczywiście wyprawa nie będzie łatwa, bo po drodze zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Przerażeni członkowie wyprawy zaczynają się wzajemnie podejrzewać o najgorsze intencje.

W maju 2017 roku pojawiły się informacje o tym, że ruszają prace przygotowawcze nad scenariuszem i produkcją serialu. Teraz wszystko zostało potwierdzone. W roli producentów wykonawczych ogłoszeni zostali Gene Klein i David Bartis. Scenariuszem zajmuje się Jeff Buhler („Drabina Jakubowa”). George R.R. Martin nie będzie zaangażowany w prace nad odcinkiem pilotażowym na żadnym etapie.

O projekcie wypowiedział się Bill McGoldrick z NBCUniversal Cable Entertainment:

"

Nie możemy się doczekać, aż wejdziemy głębiej w przyprawiający o ciarki świat George'a R.R. Martina z „Nightflyers”. Scenariusz, który dostarczył Jeff Buhler chwyta ten klasyczny horror sci-fi i pozwala na zaadaptowanie go na potrzeby platformy, dzięki której możemy zagłębić się w szaleństwo. "

Opowiadanie „Nightflyers” trafiło już na wielki ekran za sprawą filmu „Nocni najeźdźcy” z 1987 roku. W dziele w reżyserii Roberta Collectora wystąpili m.in. Michael Praed, Michael Des Barres, Helen Udy czy James Avery. Przypominamy trailer filmu:

Autor literackiego pierwowzoru „Gry o tron” doczeka się przełożenia na audiowizualny język jeszcze jednego swojego dzieła. Na mały ekran zmierzają książki z serii „Dzikie karty”.

Robert Skowronski
Tagi: Seriale