Nowy teaser i plakat „Opowieści podręcznej 2” nawołują kobiety do stawiania oporu

Natalia Hluzow
09.03.2018 17:20
Nowy teaser i plakat „Opowieści podręcznej 2” nawołują kobiety do stawiania oporu Fot. kadr z wideo

Premiera 2. sezonu „Opowieści podręcznej” coraz bliżej. Kolejną odsłonę przejmującej dystopii na temat roli kobiet w społeczeństwie zobaczymy już w kwietniu 2018. Tymczasem serwis Hulu zaprezentował nowy teaser i plakat promujący produkcję. 

Serial Bruce'a Millera oparty na bestsellerowej powieści Margaret Atwood zadebiutował w 2017 roku i niemal od razu stał się gigantycznym hitem. Pierwszy sezon zdobył m.in. nagrodę Emmy i Złoty Glob dla najlepszego serialu dramatycznego, a także szereg wyróżnień dla zachwycającej Elisabeth Moss w roli głównej. Teraz „Opowieść podręcznej” powraca z 2. sezonem, rozbudowanym światem i nowymi postaciami oraz jeszcze silniejszym przesłaniem dla kobiet.  

„Opowieść podręcznej 2” - nowy teaser i plakat 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet 2018 serwis Hulu zaprezentował nowy teaser oraz plakat przypominające o zbliżającej się dacie premiery 2. sezonu „Opowieści podręcznej”. W materiale wideo słyszymy głos głównej bohaterki oraz mamy szansę zobaczyć kilka ujęć z nowego sezonu, m.in. fragmencik retrospekcji związanej z postacią Emily (Alexis Bledel), która w nowych odcinkach ma stać się jedną z najważniejszych bohaterek. 

Widniejące na końcu hasło #ResistSister to hasztag związany z nową produkcją Hulu, który z jednej strony zapowiada bunt bohaterek w 2. sezonie serialu, a z drugiej namawia wszystkie kobiety do stawiania oporu przeciwko łamaniu ich praw. June rozpoczęła już swój bunt i zrzuciła kornet podręcznej, pod którym kazano jej ukrywać prawdziwą twarz. A przynajmniej tak sugeruje plakat promujący „Opowieść podręcznej 2”:

Poster-Handmaids-Tale-Season-2-Hulu Fot. foto: materiały prasowe Hulu

W 2. sezonie serialu poza Elisabeth Moss w roli June/Offred i innymi znanymi bohaterami, jak: komendant Waterford i jego żona (Joseph Fiennes i Yvonne Strahovski), Moira (Samira Wiley), Nick (Max Minghella), ciotka Lydia (Ann Dowd) i wspomniana już Emily (Alexis Bledel), zobaczymy też m.in. tajemniczą bohaterkę graną przez Marisę Tomei; matkę June, Holly, w którą wcieli się Cherry Jones; żonę Emily - Sylvię, którą zagra Clea Duvall oraz Bradleya Whitforda w roli jednego z założycieli Gilead. Premiera już 25 kwietnia 2018. W Polsce „Opowieść podręcznej” udostępnia platforma Showmax.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.