29.11.2018 14:50

"Opowieść podręcznej" doczeka się kontynuacji. Margaret Atwood ogłosiła tytuł i datę premiery

Ponad 30 lat po wydaniu "Opowieści podręcznej" Margaret Atwood ogłosiła, że pracuje nad kontynuacją powieści, na której oparto wyjątkowy serial o tym samym tytule.

Opowieść podręcznej sequel
foto: okładka książki "Opowieść podręcznej"

Wydana po raz pierwszy w 1985 roku powieść Margaret Atwood doczeka się kontynuacji. Po ogromnym sukcesie serialu "Opowieść podręcznej" autorka literackiego pierwowzoru zdecydowała się na napisanie sequela swojej książki. 

Sequel "Opowieści podręcznej" - o czym będzie?

Pisarka ogłosiła pracę nad kolejną książką na Twitterze. W poście podała też jej tytuł oraz datę premiery. 

Nowa powieść ma nosić tytuł "The Testaments". Jej akcja ma toczyć się 15 lat po ucieczce głównej bohaterki, Offred, z potwornego Gilead. Jak czytamy w udostępnionym przez Atwood spocie:

"

Wszystko, o co kiedykolwiek pytaliście na temat Gilead i jego funkcjonowania, stało się inspiracją dla tej książki. No, prawie wszystko. Inną inspiracją jest świat, w którym żyjemy. "

Gilead to fikcyjne państwo funkcjonujące w ramach dystopijnej przyszłości, które zastąpiło Stany Zjednoczone po licznych wojnach i katastrofie ekologicznej. W rządzonym przez ekstremalnych fundamentalistów kraju kobiety uczyniono niewolnicami mężczyzn z klasy rządzącej, przydzielając je do poszczególnych funkcji. Najgorszą ze wszystkich jest rola podręcznej - własności bogatego małżeństwa, któremu ma rodzić dzieci będące owocem rytualnego gwałtu.

W 2017 roku na platformie Hulu zadebiutował serial na podstawie powieści Atwood z Elisabeth Moss w roli głównej. Po sukcesie drugiej serii, serwis zapowiedział 3. sezon "Opowieści podręcznej".

Książka "The Testaments" ma trafić do sprzedaży we wrześniu 2019.

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale Opowieść podręcznej