Wiemy, kto dołączy do obsady „Opowieści podręcznej” w 2. sezonie serialu

Natalia Hluzow
19.02.2018 15:13
Wiemy, kto dołączy do obsady „Opowieści podręcznej” w 2. sezonie serialu Fot. kadr z trailera serialu "Opowieść podręcznej 2"

W kontynuacji przerażającej „Opowieści podręcznej” zobaczymy nowe twarze, a także wielce oczekiwane powroty.

W połowie stycznia 2018 zaprezentowano pierwszy zwiastun „Opowieści podręcznej 2” zapowiadający jeszcze większe piekło kobiet niż w sezonie pierwszym. Po trailerze możemy spodziewać się też większej ilości lokacji w 2. sezonie, a przede wszystkim pierwszego spojrzenia na owianą złą sławą Kolonię, gdzie zsyła się skazane. Ponadto, do serialu powróci pewna lubiana postać i pojawią się nowi bohaterowie, w których wcielą się znani aktorzy. 

„Opowieść podręcznej” - nowi aktorzy

Twórcy serialu zapowiedzieli, że 2. sezon będzie o wiele bardziej rozbudowany niż pierwszy. Dlatego poza odkrywaniem mrocznych zakamarków mapy Gilead oraz jej obrzeży, poznamy też nowe postaci. Jedną z nich będzie bohaterka grana przez Marisę Tomei („Spider-Man: Homecoming”). Nie wiadomo jeszcze, jaką rolę będzie dokładnie pełnić jej postać, jednak twórca serialu, Bruce Miller, zdradził, że wystąpi w wątku dotyczącym Kolonii. W obsadzie pojawi się też Cherry Jones, która wcieli się w matkę głównej bohaterki serialu o imieniu Holly. Obie aktorki wystąpią gościnnie. 

Większą rolę odegra natomiast Bradley Whitford. Aktor, który ostatnio wystąpił w oscarowym filmie „Uciekaj!”, wcieli się w postać Komandora Josepha Lawrence'a. Jak podaje magazyn Deadline, jest to jeden z założycieli Gilead, który do władzy doszedł poprzez zastraszanie, jednak jego przebłyski uprzejmości czynią z niego nieoczywistą i tajemniczą postać. 

Niestety, jednocześnie musimy spodziewać się pożegnań ze znanymi postaciami. Jak donosi magazyn Entertainment Weekly, zdjęcie Podręcznych zgromadzonych na cmentarzu przedstawia pogrzeb jednej z kobiet. 

Opowieści podręcznej 2 na SHOWMAX (3) min Fot. foto: materiały prasowe Showmax

Powrót Alexis Bledel

Ku radości wszystkich fanów serialu, serwis Hulu ogłosił, że Alexis Bledel, która w 1. sezonie gościnnie wcielała się w postać Emily/Ofglen, teraz powróci jako stała członkini obsady. Spotkamy ją w Kolonii, gdzie została wysłana po swoim buncie w 5. odcinku pierwszego sezonu. 

Co więcej, poznamy też jej żonę, Sylwię, w którą wcieli się Clea Duvall. Nie wiadomo jednak, czy bohaterka również trafiła do Kolonii, czy będzie jedną z osób zbiegłych do Kanady, czy pojawi się tylko w retrospekcjach.

Kiedy premiera 2. sezonu „Opowieści podręcznej”?

„Opowieść podręcznej 2” trafi na ekrany wiosną. Platforma Hulu zaprezentuje drugą odsłonę swojej oryginalnej produkcji już 25 kwietnia 2018. Sezon będzie liczył 13 odcinków. W Polsce serial można oglądać na platformie Showmax.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.