15.01.2018 14:50

Piekło kobiet powraca! Zobacz zwiastun i ekskluzywne zdjęcia z 2. sezonu „Opowieści podręcznej”

Premiera 2. sezonu obsypanego nagrodami serialu zbliża się wielkimi krokami. Zapowiada ją pierwszy trailer i ekskluzywne fotosy.

Piekło kobiet powraca! Zobacz zwiastun i ekskluzywne zdjęcia z 2. sezonu „Opowieści podręcznej”
foto: kadr z wideo 'The Handmaid’s Tale': Here’s Your First Look At Season 2/Entertainment Weekly

„Opowieść podręcznej” święci triumfy na najważniejszych festiwalach związanych z branżą telewizyjną i filmową. Zdobywca m.in. 8 nagród Emmy oraz 2 Złotych Globów za najlepszy serial dramatyczny i najlepszą główną rolę żeńską (dla Elisabeth Moss) powraca z 2. sezonem już w kwietniu 2018 roku. Zwiastun i ekskluzywne fotosy zapowiadają, że będzie on jeszcze bardziej przerażający niż sezon pierwszy.

Trailer „Opowieści podręcznej 2” jest już dostępny!

Platforma Hulu zaprezentowała pierwszy oficjalny zwiastun swojej oryginalnej produkcji. W tle słyszymy niepokojący cover utworu Buffalo Springfield – „For What Its Worth”, widzimy – m.in. to, co spotkało Offred po wejściu do czarnego vana na koniec 1. sezonu serialu.

Trailer nie zdradza zbyt wiele na temat fabuły nowego sezonu. Możemy się jednak domyślić, że główna bohaterka trafiła w miejsce o wiele gorsze niż dom Waterfordów. Być może jest to owiana złą sławą Kolonia, gdzie zsyła się skazane. Jednak – jak wynika ze zwiastuna – nie tylko ona zapłaci za swą niesubordynację wobec systemu.

„Opowieść podręcznej” to ekranizacja powieści o piekle kobiet

Serial jest telewizyjną adaptacją powieści Margaret Atwood z 1985 roku. Opowiada o dystopijnej przyszłości, w której Ameryka przeistoczyła się w Republikę Gilead – państwo stworzone przez nacjonalistyczną organizację, która powołując się na boskie prawa sprowadziła ostatnie płodne kobiety do roli chodzących inkubatorów – niewolnic, których jedynym zadaniem jest powić potomka swojemu panu i jego żonie.

opowieść podręcznej ceremonia

Kogo zobaczymy w obsadzie 2. sezonu „Opowieści podręcznej”?

W główną bohaterkę June (której zostaje nadane imię Offred), schwytaną podczas próby ucieczki do Kanady, wciela się genialna Elisabeth Moss. Prócz niej w 2. sezonie zobaczymy ponownie Josepha Finnesa jako komendanta Waterforda, Yvonne Strachovski w roli jego żony, Sereny Joy, Samirę Wiley, która wcieli się w przyjaciółkę June, Moirę, oraz Madeline Brewer jako Janine i Maxa Minghellę jako Nicka. Premiera już w kwietniu 2018 roku. W Polsce serial można oglądać za pośrednictwem serwisu Showmax.

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Zwiastuny Opowieść podręcznej Elisabeth Moss