„Opowieść podręcznej”: wizyta podręcznych w Warszawie przestrogą dla współczesnej Polski [GALERIA]

Natalia Hluzow
14.07.2018 18:51
„Opowieść podręcznej”: wizyta podręcznych w Warszawie przestrogą dla współczesnej Polski [GALERIA] Fot. Radosław Nawrocki/Showmax

Drugi sezon „Opowieści podręcznej” zakończył się w czwartek 12 lipca 2018. Z tej okazji serwis Showmax postanowił po raz kolejny przypomnieć o zaniedbywanych prawach kobiet.

W czwartek 12 lipca 2018 w Polsce pojawił się nie tylko ostatni odcinek 2. sezonu „Opowieści podręcznej”, ale także wyjątkowi goście. Podręczne wyszły na ulice Warszawy, by zapowiedzieć finał serialu oraz przynieść ważną przestrogę - nie pozwólcie, by fikcja stała się rzeczywistością.

Podręczne w Warszawie - fot. Radosław Nawrocki - Showmax (42) Fot. foto: Radosław Nawrocki/Showmax

Podręczne w centrum Warszawy - akcja serwisu Showmax

Warszawa. Wczesny poranek. Wraz z pierwszymi kroplami deszczu w mieście pojawiły się czerwono-białe sylwetki kobiet, które kroczyły przed siebie ze spuszczonymi głowami. Grupa podręcznych przechadzała się w zupełnym milczeniu. Zatrzymały się przed Sejmem oraz Pałacem Prezydenckim. Ich pochód zakończył się w Ogrodzie Saskim. Jak większość mieszkańców Warszawy o tej porze wsiadały do metra czy tramwaju. Prócz stroju, na tle pozostałych pasażerów wyróżniało je zachowanie. Wszystkie wlepiały wzrok w podłogę i wymownie milczały, przypominając mieszkańcom miasta o przesłaniu płynącym z serialu „Opowieść podręcznej”. Były żywymi symbolami posłusznych, pozbawionych głosu kobiet.

Fotorelację z tej wyjątkowej akcji serwisu Showmax możecie zobaczyć poniżej:

„Opowieść podręcznej”: finał 2. sezonu serialu

W finałowym epizodzie drugiego sezonu „Opowieści podręcznej” pt. „Słowo” Serena wraz z pozostałymi żonami stanęła do walki o zmiany, które mają zapewnić lepszą przyszłość dzieciom Gileadu. Emily poznała prawdę o nowym Komendancie, zaś June zmierzyła się z bardzo trudną decyzją. Czy postanowiła zostać z córką czy podjęła kolejną próbę, by zbiec z Gileadu? Finałowy odcinek „Opowieści podręcznej 2”, podobnie jak cały serial, dostępny jest w serwisie Showmax.

Marsz podręcznych to kolejna akcja Showmax inspirowana 2. sezonem „Opowieści podręcznej”. Serwis wspiera w ten sposób walkę o prawa kobiet. Dalsze losy mieszkańców Gileadu poznamy w 3. sezonie „Opowieści podręcznej”, który zadebiutuje na platformach Hulu i Showmax w 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.