05.06.2018 18:00

Żegnaj Litchfield, witaj Max! Netflix ogłosił datę premiery 6. sezonu „Orange Is The New Black”

Netflix opublikował zapowiedź 6. sezonu swojego oryginalnego serialu „Orange Is The New Black” i ogłosił, kiedy produkcja powróci na ekrany.

Orange is the new black
foto: materiały prasowe Netflix

Słynny serial Netfliksa o więźniarkach z Litchfield powraca! Tym razem bohaterki spotkamy jednak w zupełnie nowym miejscu i w zupełnie nowych sytuacjach. Po buncie wszczętym pod koniec 4. sezonu serialu i kontynuowanym przez wszystkie odcinki „Orange Is The New Black 5”, większość kobiet czeka zmierzenie się z więzieniem o zaostrzonym rygorze, czyli tzw. maksem. Jak poradzą sobie w nowych okolicznościach? Okazuje się, że przekonamy się o tym już niebawem. 

Orange is the new black

„Orange Is The New Black” - kiedy premiera 6. sezonu?

Na powrót Piper, Alex, Taystee, Suzanne, Red, Doggett, Lorny, Nicky, Big Boo, Glorii, Marii i Josepha Caputo oraz pozostałych bohaterek i bohaterów serialu fani czekali od czerwca 2017 roku. Wreszcie, po roku od premiery 5. sezonu produkcji, Netflix przestał trzymać widzów w niepewności i ogłosił datę premiery 6. sezonu „Orange Is The New Black”. Nowe odcinki zadebiutują na platformie 27 lipca 2018 roku.

„Orange Is The New Black” zadebiutował w serwisie w 2013 roku jako jedna z pierwszych oryginalnych produkcji Netfliksa. Pierwszy sezon był ekranizacją autobiograficznej książki Piper Kerman pt. „Dziewczyny z Danbury”, a jego centralną postacią była Piper Chapman. Później fabuła serialu poszła już swoim, oryginalnym torem, a inne postacie zaczęły odgrywać równie ważne role, co Piper.

Orange is the new black

W ciągu 5 lat produkcja zaskarbiła sobie rzesze fanów i zdobyła uznanie krytyków dzięki swojej wyjątkowej tematyce, nietypowemu podejściu do „kina kobiecego” oraz różnicowaniu atmosfery od dramatu społecznego, przez romans i komedię po pełen grozy thriller. Serial zdobył ponad 20 nagród (m.in. Emmy) i doczekał się niemal 50 innych nominacji, w tym do Złotego Globu. Czy 6. sezon „Orange Is The New Black” utrzyma poziom i spełni oczekiwania fanów? Dowiemy się już 27 lipca 2018. 

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale Orange Is The New Black Netflix