Oto nowa Atomówka! Poznajcie Bliss

Sergiusz Kurczuk
18.09.2017 11:33
Oto nowa Atomówka! Poznajcie Bliss Fot. kadr z serialu

Druga seria odświeżonej wersji Atomówek wprowadza do drużyny 4. superbohaterkę o imieniu Bliss. Jak wygląda nowa postać?

Nowa superbohaterka w miasteczku Townsville! W 2016 roku stacja Cartoon Network postanowiła wskrzesić kultową kreskówkę „Atomówki. Nie obyło się bez drobnych zmian w wyglądzie i animacji serialu. Jednak kiedy zapowiedziano, że niebem zobaczymy zupełnie nową postać w składzie Atomówek, fani zareagowali bardzo różnie. Jedni nie mogli się doczekać nowej bohaterki, inni woleliby, żeby Atomówki nadal stanowiły trio. Od 1998 do 2005 roku dobrze radziły sobie we trzy, pokonując dziwacznych wrogów pokroju Mojo Jojo, Felera Lumpeksa, czy Bandy Gangreniaków. Bójka, Bajka i Brawurka dostały jednak nową siostrę - Blisstinę, dla przyjaciół Bliss. Kanał opublikował, jak będzie wyglądała nowa Atomówka. 

Jak widać Bliss trochę różni się od swoich sióstr. Nadal jednak charakteryzuje się wielkimi oczami, okrągłą buzią i brakiem nosa. Ma jednak o wiele bardziej kobiece kształty, dłuższe lśniące błękitne włosy oraz jest pierwszą czarnoskórą Atomówką. Początkowo była brana za wymyśloną przyjaciółkę Bajki (w pierwszej serii odświeżonych „Atomówek, kiedy pojawiła się po raz pierwszy), ale w końcu okazało się, że dziewczyna to starsza dawno zaginiona siostra trojaczek. Ją również w swoim laboratorium stworzył profesor Atomus, wykorzystując mieszankę „cukru, słodkości i różnych śliczności oraz tajemniczy Związek X. Pierwszy eksperyment Atomusa ma jednak małą wadę. Bliss jest niestabilna emocjonalnie i łatwo traci panowanie nad emocjami i swoimi mocami. Podczas jednego z jej ataków złości doszło do eksplozji. Profesor był przekonany, że Bliss przepadła na zawsze. Dziewczynka była również przyjaciółką Mojo, kiedy jeszcze współpracował z Atomusem.

Jako czwarta Atomówka pojawiła się 17 września 2017 roku w odcinku „Power of Four. Chociaż stała się pełnoprawnym członkiem rodziny, ze względu na swój nieprzewidywalny charakter, postanowiła opuścić miasto pod koniec odcinka. To jednak nie ostatni raz, kiedy usłyszymy o Bliss. To również nie pierwszy raz, kiedy Atomówki miały dodatkową pomoc w swoich szeregach. W jednym z odcinków oryginalnej 2. serii dziewczynki stworzyły swoją własną Atomówkę o imieniu Bunny. Niestety jej kariera nie trwała zbyt długo. Bajka napoiła też Związkiem X ranną wiewiórkę Bullet, która zyskała supermoce. Był też wątek, w którym Księżniczka Forsiasta próbowała sabotować zespół, przedzierając się do szeregów Atomówek. 

 

Jeśli Bliss się Wam nie podoba, zawsze możecie stworzyć swoją własną Atomówkę

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.