19.07.2018 11:00

Pan Kupkazpupki wspomina „dobre czasy” w nowym wideo z „Ricka i Morty'ego”

Twórcy „Ricka i Morty'ego” ciężko pracują nad 4. sezonem przygód dziadka-geniusza i jego nastoletniego wnuka. Pokazuje to nowe wideo, które promuje serial i stację telewizyjną Adult Swim, na której produkcja jest emitowana. 

Mr Poopybutthole
foto: kadr z wideo

Na początku lipca 2018 roku drużyna odpowiedzialna za produkcję serialu „Rick i Morty” poinformowała za pośrednictwem swoich oficjalnych mediów społecznościowych, że ruszyły prace nad scenariuszem 4. sezonu przygód tytułowych bohaterów. Pracują nad nim tak ciężko, że zdążyli w międzyczasie wydać nowe wideo promujące serię, a także samą stację telewizyjną, która emituje program o szalonym dziadku i niepełnosprytnym wnuczku. 

Bohaterem nowego spotu jest Pan Kupkazpupki, znany w oryginalnej wersji językowej jako Mr. Poopybutthole. Ulubieniec fanów siedzi na kamieniu i gra sentymentalną melodię na akordeonie, wspominając wspólne przygody, które odbył z Rickiem, Mortym, Beth, Summer i nawet Jerrym. Wideo dopełnia podpis, który sugeruje widzom, aby ci „pamiętali szczęśliwsze czasy”:

Rick i Morty - powstanie jeszcze co najmniej 70 odcinków

Wideo połączone z podpisem buduje bardzo sentymentalny i nostalgiczny wydźwięk tego postu. Czyżby była to zapowiedź tego, co zobaczymy w 4. sezonie? Może twórcy postanowią nieco spuścić z tonu i po przepełnionym akcją 3. sezonie, w nowych odcinkach pozwolą sobie na nieco wolniejsze momenty? O tym przekonamy się dopiero za kilkanaście miesięcy/lat, kiedy zadebiutują nowe odcinki „Ricka i Morty'ego”.

Ostatnio bardzo ciężko ukryć się przed serialem - w końcu postaci wykreowane przez Justina Roilanda i Dana Harmona pojawiły się w grach RPG, komiksach, na opakowaniach od sosów z sieci McDonald's, czy w serialu „My Little Pony”. „Rick i Morty” to taki kulturowy fenomen, że nawet Christopher Lloyd chciałby wystąpić w nowych odcinkach produkcji Adult Swim. 

Rick i Morty - kiedy premiera 4. sezonu?

Jedno jest pewne - serial jeszcze przez kilka najbliższych lat będzie obecny w popkulturze. W końcu twórcy zapowiedzieli, że Adult Swim zlecił im stworzenie następnych 70 odcinków, co oznacza, że czeka nas prawdopodobnie jeszcze 7 sezonów przygód Ricka i Morty'ego. Patrząc na obecną ilość fanów produkcji, dzieło Roilanda i Harmona ma naprawdę duże zadatki na to, by stać się ikoną popkultury, tak jak „Simpsonowie”, czy „South Park”. 

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Rick i Morty