13.07.2017 13:56

Pan Mercedes morduje w zwiastunie serialu na podstawie książki Stephena Kinga

I oto kolejny serial bazujący na prozie Mistrza Grozy. Tym razem możemy zobaczyć przedstawione w odcinkach śledztwo prowadzone przed detektywa Billa Hodgesa.

Pan Mercedes morduje w zwiastunie serialu na podstawie książki Stephena Kinga
foto: kadr z wideo

Rodzina adaptacji dokonań Kinga rozrasta się niemal z miesiąca na miesiąc, zarówno na dużym, jak i na małym ekranie. Tylko w ostatnim czasie zadebiutował m.in. serial „11.22.63” z Jamesem Franco na podstawie powieści „Dallas '63”, czy też odcinkowa „Mgła”, a w planach jest jeszcze „Castle Rock” z rolą Billa Skarsgårda. A to tylko co dzieje się w świecie telewizji. Na ekranach kin zobaczymy przecież jeszcze „Mroczną wieżę” i „To”.

Za serialowym „Panem Mercedesem” bazującym na pierwszym tomie detektywistycznej trylogii Kinga stanął David E. Kelley, scenarzysta. Reżyserem odcinków jest zaś Jack Bender, mający już na koncie m.in. epizody „Gry o tron” czy „Zagubionych”. Gwiazdami produkcji, która zadebiutuje 9 sierpnia 2017 roku, są Brendan Gleeson (Bill Hodges), Harry Treadaway (Brady Hartsfield), Jharrel Jerome (Jerome) czy też Laura Dooling (Janice Cray).

Jak będzie się przedstawiać fabuła serialu?

"

Brady, chłopak odpowiedzialny za rozjechanie dziesiątek ludzi ukradzionym Mercedesem, pokochał dotyk śmierci i chce poczuć go ponownie. Jeśli kolejna misja Brady’ego się powiedzie, zabije tysiące osób. Tylko Bill Hodges wraz z dwójką sprzymierzeńców może zatrzymać mordercę, zanim ten uderzy ponownie. "

Zobaczcie zwiastun „Pana Mercedesa”:

David E. Kelley tak wcześniej mówił o swoim angażu do pracy nad serialem:

"

To niezwykła okazja do napisania scenariusza adaptowanego na podstawie książki jednego z najbardziej uznanych pisarzy. „Pan Mercedes” to wspaniała historia, która świetnie powinna sprawdzić się na ekranie, jeśli nie dam ciała. "

Będziesz oglądać „Pana Mercedesa”?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny Pan Mercedes