24.05.2019 08:38

Patrick Stewart ponownie jako Jean-Luc Picard w pierwszym zwiastunie nowego serialu "Star Trek"

Po 25 latach Patrick Stewart powraca jako słynny dowódca starku USS Enterprise. Zobacz pierwszą zapowiedź serialu "Star Trek: Picard".

Patrick Stewart (Star Trek: Picard)
foto: kadr z serialu Star Trek: Picard

Seria "Star Trek" to wyjątkowe zjawisko kulturowe, które potrafi połączyć osoby w różnym wieku, z różnych stron świata. Na przestrzeni lat doczekała się wielu odsłon telewizyjnych i kinowych. Jednym z najbardziej popularnych seriali jest "Star Trek: Pokolenia" z lat 90., w którym kapitanem USS Enterprise był Jean-Luc Picard grany przez Patricka Stewarta. 23 maja 2019 roku minęło równo 25 lat od zakończenia emisji "Pokoleń". Z tego powodu powstała nowa produkcja ze Stewartem w roli głównej, a w sieci zadebiutował pierwszy zwiastun serialu "Star Trek: Picard".

"Star Trek: Picard" - zwiastun nowego serialu

Twórcy serialu postanowili skupić się na dalszych losach tytułowego bohatera, wiele lat po zakończeniu akcji "Pokoleń". Widzowie mają więc okazję zobaczyć, co stało się z Picardem. Okazuje się, że po sukcesach w Gwiezdnej Flocie, kapitan przeszedł na emeryturę. 

Dlaczego Picard zdecydował się na taki krok? Fani "Star Treka" już mają wiele teorii, dotyczących tej decyzji. W każdym razie główny bohater będzie musiał powrócić do Gwiezdnej Floty. Tak przynajmniej wynika z pierwszej zapowiedzi nowego serialu. 

Star Trek Discovery
Star Trek Discovery
Przeczytaj także Nowe wcielenie Spocka w zwiastunie 2. sezonu „Star Trek: Discovery”

"Star Trek: Picard" - kiedy premiera serialu?

Czy Picard powróci, żeby uratować wszechświat? Przekonamy się za kilka miesięcy. Oprócz Stewarta w serialu wystąpili również  Alison Pill ("Newsroom"), Harry Treadaway ("Penny Dreadful"), Santiago Cabrera ("Heroes"), Michelle Hurd ("Blindspot") i Isa Briones ("American Crime Story: Versace"). Stewart jest jednym z producentów obok  Alexa Kurtzmana odpowiedzialnego za "Star Trek: Discovery". Nowa seria "Star Trek" zadebiutuje jesienią 2019 roku. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Serial będzie dostępny w USA na CBS All Access, a w pozostałej części świata, w tym w Polsce na  platformie Amazon Prime.

Zobacz też: Obsada „Star Trek: The Next Generation” na pierwszym wspólnym zdjęciu od lat 

Czy będziesz oglądać serial "Star Trek: Picard"?

Tagi: Zwiastuny Star Trek Patrick Stewart