09.12.2016 12:35

Paweł Małaszyński i Magdalena Cielecka w mrocznym zwiastunie „Belle Epoque”

W sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź nowej superprodukcji TVN. Oprócz znanych twarzy i Krakowa w 1905 roku znalazło się w niej miejsce dla „Psycho Killer” Talking Heads.

Paweł Małaszyński i Magdalena Cielecka w mrocznym zwiastunie „Belle Epoque”
foto: kadr z wideo

„Belle Epoque” zapowiada się na jedną z najgorętszych pozycji w przyszłorocznej ramówce telewizyjnej. Jak informowaliśmy już wcześniej, serial będzie osadzony w Krakowie początku XX wieku, a główne role zagrają w nim m.in. Paweł Małaszyński, Magdalena Cielecka oraz Olaf Lubaszenko. Ze względu na czas, w którym rozgrywa się akcja, serial już jest porównywany do „Ripper Street: Tajemnicy Kuby Rozpruwacza” i opowieści o Sherlocku Holmesie.

Choć szczegóły fabuły produkcji pozostają na razie tajemnicą, rąbka tajemnicy uchyliła już Weronika Rosati. Przy okazji pokusiła się o kolejne rozpalające wyobraźnię porównanie...

"

Wydaje mi się, że to będzie wyjątkowy serial, bo to jest pierwszy taki kostiumowy, historyczny thriller psychologiczny, jeśli chodzi o seriale polskie. (...) To będzie serial o miłości, o śmierci, nie, ja bym porównała to klimatem trochę do takiego Tima Burtona, w sensie reżysera, tylko do tych jego bardziej ponurych filmów. "

Teraz już jednak nie musimy ograniczać się do wyobrażeń - wreszcie mamy okazję zobaczyć produkcję TVN-u na własne oczy w pierwszych udostępnionych fragmentach. Nie brakuje efektownych scenografii i charakteryzacji na światowym poziomie, a sam zwiastun jest już porównywany przez widzów do hitów Netflixa.

Sprawdźcie, czy na Was też zrobi tak dobre wrażenie:

Scenariusz, skupiony wokół Jana Edigeya-Koryckiego i zagadki śmierci jego matki, napisali Marek Bukowski, Igor Brejdygant i Maciej Dancewicz. Reżyserem całości jest odpowiedzialny za „Watahę” i „Odwróconych” Michał Gazda. Za produkcję odpowiada Akson Studio.

W oczekiwaniu na „Belle Epoque” możemy posłuchać kierowanego przez Pawła Małaszyńskiego zespołu Cochise. Ostatni album grupy to „The sun also rises for unicorns” z 2015 roku. Na krążku znalazło się 13 utworów, spośród których promowały go zilustrowane teledyskami „Black Summer” i „The boy who lived before”.

Premierę serialu zapowiedziano na wiosnę 2017 roku. Pierwszy sezon będzie liczył sobie 10 odcinków - każdy będzie stanowił zamkniętą całość.

Jakub Gańko
Tagi: Zwiastuny