Paweł Małaszyński i Magdalena Cielecka w mrocznym zwiastunie „Belle Epoque”
Jakub Gańko
09.12.2016 12:35
Paweł Małaszyński i Magdalena Cielecka w mrocznym zwiastunie „Belle Epoque” Fot. kadr z wideo

W sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź nowej superprodukcji TVN. Oprócz znanych twarzy i Krakowa w 1905 roku znalazło się w niej miejsce dla „Psycho Killer” Talking Heads.

„Belle Epoque” zapowiada się na jedną z najgorętszych pozycji w przyszłorocznej ramówce telewizyjnej. Jak informowaliśmy już wcześniej, serial będzie osadzony w Krakowie początku XX wieku, a główne role zagrają w nim m.in. Paweł Małaszyński, Magdalena Cielecka oraz Olaf Lubaszenko. Ze względu na czas, w którym rozgrywa się akcja, serial już jest porównywany do „Ripper Street: Tajemnicy Kuby Rozpruwacza” i opowieści o Sherlocku Holmesie.

Choć szczegóły fabuły produkcji pozostają na razie tajemnicą, rąbka tajemnicy uchyliła już Weronika Rosati. Przy okazji pokusiła się o kolejne rozpalające wyobraźnię porównanie...

Wydaje mi się, że to będzie wyjątkowy serial, bo to jest pierwszy taki kostiumowy, historyczny thriller psychologiczny, jeśli chodzi o seriale polskie. (...) To będzie serial o miłości, o śmierci, nie, ja bym porównała to klimatem trochę do takiego Tima Burtona, w sensie reżysera, tylko do tych jego bardziej ponurych filmów.

Teraz już jednak nie musimy ograniczać się do wyobrażeń - wreszcie mamy okazję zobaczyć produkcję TVN-u na własne oczy w pierwszych udostępnionych fragmentach. Nie brakuje efektownych scenografii i charakteryzacji na światowym poziomie, a sam zwiastun jest już porównywany przez widzów do hitów Netflixa.

Sprawdźcie, czy na Was też zrobi tak dobre wrażenie:

Przeczytaj także

Scenariusz, skupiony wokół Jana Edigeya-Koryckiego i zagadki śmierci jego matki, napisali Marek Bukowski, Igor Brejdygant i Maciej Dancewicz. Reżyserem całości jest odpowiedzialny za „Watahę” i „Odwróconych” Michał Gazda. Za produkcję odpowiada Akson Studio.

W oczekiwaniu na „Belle Epoque” możemy posłuchać kierowanego przez Pawła Małaszyńskiego zespołu Cochise. Ostatni album grupy to „The sun also rises for unicorns” z 2015 roku. Na krążku znalazło się 13 utworów, spośród których promowały go zilustrowane teledyskami „Black Summer” i „The boy who lived before”.

Premierę serialu zapowiedziano na wiosnę 2017 roku. Pierwszy sezon będzie liczył sobie 10 odcinków - każdy będzie stanowił zamkniętą całość.

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.