05.10.2016 10:01

Paweł Małaszyński jak Sherlock Holmes w „Pięknej epoce”

TVN poszerzy swoją ramówkę o nowy serial historyczno-kryminalny, którego gwiazdą będzie Paweł Małaszyński. Poznajcie szczegóły nadchodzącej produkcji.

Paweł Małaszyński jak Sherlock Holmes w „Pięknej epoce”
foto: REPORTER / East News

Całość ma się nazywać „La Belle Epoque” i będzie to rzecz o zbrodniach z przełomu XIX i XX wieku. Każdy odcinek ma stanowić odrębną całość, akcja ma się zaś rozgrywać w Krakowie, choć plan zdjęciowy zawita także do Warszawy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zobaczymy na ekranie m.in. strategie stosowane w kryminalistyce w początkach jej rozwoju.

W głównych rolach wystąpią m.in. Paweł Małaszyński, Magdalena Cielecka oraz Olaf Lubaszenko. Serial będzie się składał z 10 odcinków, które mają zadebiutować na antenie TVN-u wiosną 2017 roku. Producentem jest firma Akson Studio, będąca jednocześnie pomysłodawcą serii.

Na Instagramie można znaleźć garść zdjęć z planu zdjęciowego. Ukazują one przybliżony obraz tego z czym będziemy mieli do czynienia:

2
3
1

Projekt został zapowiedziany już wcześniej przez Pawła Małaszyńskiego:

Dyrektor programowy TVN-u, Edward Miszczak, podczas festiwalu filmowego Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym również udzielił wypowiedzi, w której zapowiedział „La Belle Epoque”:

"

Przygotowujemy się do kręcenia nowego serialu historycznego. Zdjęcia będą realizowane jesienią w Krakowie. Wszystko po to, by serial trafił na antenę wiosną 2017 roku. "

Stacja zapowiedziała, że produkcja w luźny sposób będzie nawiązywała swoją stylistyką m.in. do opowieści o Sherlocku Holmesie.

Przypominamy, że Paweł Małaszyński to również lider zespołu Cochise. Kapela w 2015 roku wydała album „The sun also rises for unicorns”. Na krążku znalazło się 13 utworów, a na początku września 2015 zespół opublikował klip do utworu „Black Summer”, promującego album. Mogliśmy także zobaczyć teledysk do numeru „The boy who lived before” wyreżyserowanego przez Laurę Kielar.

Robert Skowronski
Tagi: Seriale