27.01.2017 07:50

Paweł Małaszyński na tropie w zwiastunie „Belle Epoque”

Kraków z początku XX wieku w zwiastunie serialu „Belle Epoque”. Gorąca atmosfera wokół produkcji TVN-u może zyskać kilka kolejnych stopni Celsjusza.

Paweł Małaszyński na tropie w zwiastunie „Belle Epoque”
foto: materiały prasowe

Główne role w serialu, do którego scenariusz napisali Marek Bukowski, Igor Brejdygant i Maciej Dancewicz, zagrają w nim m.in. Paweł Małaszyński, Magdalena Cielecka oraz Olaf Lubaszenko. Bohaterem staje się Jan Edigey-Korycki, a fabuła została skupiona wokół zagadki śmierci jego matki. Pomóc mają mu dawny przyjaciel oraz siostra, którzy prowadzą pierwsze laboratorium kryminalistyczne w Galicji. Jan spotyka także swoją wielką i nieszczęśliwą miłość - Konstancję.

Całość zamknie się w 10 odcinkach, których reżyserem jest człowiek odpowiedzialny za „Watahę” i „Odwróconych”, Michał Gazda. Za produkcję odpowiada Akson Studio. Do emisji pierwszego epizodu dojdzie 15 lutego 2017 roku o godzinie 21.30 na antenie TVN.

Twórcy i aktorzy podkreślają, że na ekranie będzie panować mroczna atmosfera. W „Belle Epoque” występuje również Weronika Rosati, która porównała produkcję do pełnometrażowych dokonań Tima Burtona. Popularne jest też stwierdzenie, że szykuje się polski odpowiednik na perypetie Sherlocka Holmesa.

Zobaczcie nową zapowiedź „Belle Epoque”:

Choć wciąż czekamy na premierę 1. sezonu, ale Edward Miszczak, dyrektor programowy Grupy TVN, już zapowiedział, że powstanie także 2. seria:

"

„Belle Epoque” to serial, którego jeszcze nie było na rynku, z ogromną ilością odwzorowanych detali i drobiazgów. Oglądaliśmy trzy gotowe odcinki. To będzie hit. Myślę, że będzie druga seria. "

Zanim zaczęto kręcić „Belle Epoque”, przez blisko dwa lata dokumentowano epokę. Przejrzano aż 10 tysięcy zdjęć, aby w pełni odtworzyć klimat początku XX wieku. Jedną z największych atrakcji produkcji są unikalne stroje, które przygotowano dla blisko 200 aktorów i ponad 2000 statystów. Bogato zdobione suknie, fraki i inne stroje sprowadzono m.in. z największej wypożyczalni na świecie – londyńskiego Angels.

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny