06.07.2020 17:11

Pharrell Williams nakręci serial dla Netfliksa. O czym opowiedzą „Voices of Fire”?

Pharrell Willliams – piosenkarz i producent muzyczny i frontman grupy N*E*R*D nakręci serial dokumentalny we współpracy z Netfliksem. Wiemy o czym opowiedzą „Voices of Fire”.

Pharrell Williams nakręci serial dla Netfliksa. O czym opowiedzą „Voices of Fire”?
fot. GETTY IMAGES/Getty AFP/East News

Serial dokumentalny „Voices of Fire” miałby skupić się na postaci biskupa Ezekiela Williamsa, szanowanego w regionie Hamtpon Roads w stanie Wirginia, prywatnie wuja znanego muzyka. Mężczyzna uznawany jest postać inspirująca dla społeczności, a także za geniusza muzycznego, który potrafi wybornie operować muzyką. Produkcja miałaby skupiać sie na próbach zbudowania największego chóru gospel.

Poznaliśmy najczęściej puszczany utwór w radiach w ciągu ostatniej dekady
Poznaliśmy najczęściej puszczany utwór w radiach w ciągu ostatniej dekady
Przeczytaj także Poznaliśmy najczęściej puszczany utwór w radiach w ciągu ostatniej dekady

„Voices of Fire” – zarys fabuły

Biskup oraz dotychczasowi członkowie chóru mieliby wyruszyć w podróż po Hampton Roads w celu odnalezienia nowych talentów i posłuchania różnorodnych historii zwykłych ludzi zafascynowanych muzyką. Pomysł stojący za projektem jest prosty: oddając głos pasjonatom, poznamy jak różnorodne i pełne pięknych głosów jest to środowisko. Miałoby to zaś pokazać też, w jaki sposób doświadczenie jednostki może zyskać większe znaczenie, w szerszym kontekście kulturowym.

Jak podaje portal Variety, który jako pierwszy poinformował o nowym projekcie, serial jest określany przez osoby związane z produkcją jako:

"

Pozytywny, skoczny i wprowadzający dobry nastrój serial i coś, czego świat bardzo w tym momencie potrzebuje, "

co przypomina oczywiście o niefortunnym, pandemicznym momencie ogłoszenia zamówienia serialu.

Pharrell miałby wystąpić na ekranie u boku swojego wuja, a także sprawować pieczę nad projektem, jako producent wykonawczy.

Scott Adams
Scott Adams
Przeczytaj także Potomek Henryka Sienkiewicza kontra twórca "Dilberta". Kłótnia gwiazd komiksu z Black Lives Matter, LGBT i prawami kobiet w tle

Musical „Juneteenth”

Informacja o zamówieniu serialu „Voices of Fire” pojawia się niedługo po tym, jak Variety poinformowało innym potencjalnym wspólnym projekcie Netfliksa, z Pharrellem na pokładzie. Mowa o musicalu „Juneteenth”, który ma być stworzony razem z Kenyą Barrisem, twórcą takich seriali, jak „black-ish”, „mixed-ish”, czy niedawnego serialu Netfiksa „Black AF”.

Wedle pierwszych informacji produkcja miałaby być zapisem scenicznej wersji musicalu, poświęconego świętu Juneteenth, które stanowi celebrację oficjalnego zakończenia ery niewolnictwa w USA. W tym momencie więcej szczegółów nie jest jednak znanych.

Foto: materiały prasowe Netflix
Foto: materiały prasowe Netflix
Przeczytaj także Świetna wieść dla fanów "Grosza daj Wiedźminowi" - w 2. sezonie Jaskier będzie śpiewał częściej

„Voices of Fire” – kiedy premiera?

Ogłoszony właśnie serial dokumentalny „Voices of Fire” miałby trafić na platformę streamingową Netflix jeszcze w tym roku.

Czytaj także: Netflix ustosunkował się do nawoływań o usunięcie "365 dni" z platformy. Film zniknie? 

Czy obejrzysz serial "Voices of Fire"?

Tagi: Film Seriale Muzyka