"Piękna i Bestia" doczeka się serialowego prequela. Co wiemy o nadchodzącym projekcie?

16.06.2021 13:08
"Piękna i Bestia" doczeka się serialowego prequela. Co wiemy o nadchodzącym projekcie? Fot. Capital Pictures/EAST NEWS

Postaci z filmu Disneya "Piękna i Bestia" doczekają się kolejnej okazji na bycie w świetle reflektorów. A przynajmniej kilka z nich, którzy pojawią się w serialowym prequelu produkcji. 

Disney tworzy serial na podstawie Pięknej i Bestii

Od kilku tygodni spekulowano, że Gaston i LeFou doczekają się swojego własnego serialu na Disney+, który opowie o ich przeszłości. Disney w końcu potwierdził doniesienia i stwierdził, że przygotuje specjalny miniserial, który będzie miał 8 odcinków. 

Polecamy

Luke Evans i Josh Gad ponownie zagrają swoje role jako Gaston i LeFou. W serialu pojawi się Briana Middleton, która wcieli się w przyrodnią siostrę LeFou o imieniu Tilly. Josh Gad będzie również producentem oraz showrunnerem serialu - w tym pomogą mu Edward Kitsis oraz Adam Horowitz.

Kompozytor Alan Menken przygotuje kilka nowych utworów na potrzeby serialu, a także będzie producentem wykonawczym produkcji. Jak czytamy w oświadczeniu Gary'ego Marsha, kreatywnego szefa oddziału Disney Branded Television:

To serial dla tych, którzy zastanawiają się, jak taki brutal jak Gaston i słodziak jak LeFou mogli zostać przyjaciółmi, czy jakim cudem doszło do klątwy, zmieniającej księcia w Bestię. Nowy projekt na to odpowie... a także zada kolejne pytania. 

Polecamy

Szef Disney+ Michael Paull powiedział natomiast:

Przez trzy dekady, ta opowieść stara jak świat inspirowała całe generacje fanów na całym świecie. Nie możemy się doczekać powrotu do tego magicznego świata "Pięknej i Bestii".

Na razie nie znamy ani daty premiery, ani oficjalnego tytułu nadchodzącego serialu z Evansem i Gadem w rolach głównych.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.