21.07.2017 14:37

Pierwszy teaser serialu „Krypton”

Stacja Syfy zaprezentowała na Comic-Conie w San Diego zapowiedź serialu o przodkach Supermana. 

Pierwszy teaser serialu „Krypton”
foto: kadr z filmu

Nowa propozycja Syfy opowie o losach dziadka Supermana - Seg-Ela -który na dwa pokolenia przed jego narodzinami był zmuszony walczyć o honor rodziny El i ocalić swoją ukochaną planetę przed chaosem. Jego postać stanowi ukłon w stronę współtwórcy Supermana, Jerry’ego Siegela, oraz nawiązanie do mini-serii Johna Byrne’a, „The World of Krypton”. „Krypton” będzie kolejnym serialem stacji, który ma trochę odmienić jej wizerunek i pokazać, że mogą być równie dobrzy w poważniejszych produkcjach telewizyjnych, jak HBO, AMC czy Netflix.

Najważniejszą rzeczą związaną z tą zapowiedzią jest informacja, że serial doczeka się swojej premiery w 2018 roku, czyli rok później niż pierwotnie zakładano. Jego twórcą i zarazem producentem wykonawczym jest David S. Goyer, który w świecie kina komiksowego znany jest za sprawą skryptów do takich filmów jak „Mroczne miasto”, trylogii „Blade’a”, „Batman – początek” i – o zgrozo – „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. Showrunnerem „Kryptona” jest Damian Kindler (serial „Gwiezdne wrota”). Nie da się ukryć, że twórcy serialu chcą zrobić serialowy prequel na modłę „Gotham”. Bez wątpienia potencjał na opowiedzenie dobrej historii jest spory.

W roli Seg-Ela zobaczymy mało znanego aktora Camerona Cuffe’a. W produkcji występuje także Georgina Campbell („Król Artur: Legenda Miecza”) jako Lyta Zod - córka generała będąca w zakazanym związku z Seg-Elem. Znany z „Gry o Tron” Ian McElhuinney zagrał dziadka głównej postaci, Val-Ela. Oprócz nich zobaczymy m.in. Elliota Cowana („Złoty kompas”), Ann Ogbomo („Wonder Woman”), Rasmusa Hardikera („Rabusie kontra zombie”) oraz Wallis Day („Casanova”). 

Kamil Dachnij
Tagi: Krypton Seriale