02.10.2017 11:02

Pierwszy teaser trzeciego sezonu „Sword Art Online”

Kultowe anime po 5 latach nieobecności powraca z nowym sezonem. Sprawdźcie pierwszą zapowiedź nowej serii serialu.

Pierwszy teaser trzeciego sezonu „Sword Art Online”
foto: materiały prasowe

Fani uraczeni zostali pierwszym oficjalnym teaserem trzeciego sezonu „Sword Art Online”. Krótka zapowiedź została udostępniona ostatniego dnia Dengeki Bunko Fall Festival w Tokio, a studio odpowiedzialne za produkcje serialu, A-1 Pictures, oficjalnie potwierdziło istnienie 3 sezonu serii oraz udostępniło pierwszy plakat (zdjęcie główne artykułu).

Krótki teaser nie pokazuje nam żadnej z głównych postaci anime. Zamiast tego 45 sekundowa zajawka ukazuje dwóch mężczyzn, którzy wchodzą do ciemnego pokoju rozświetlonego przez ogromny monitor.

Następnie otrzymujemy komunikat, że „SAO wróciło”:

Fabuła nowego sezonu serialu ma podążać za historią „Project: Alicization”, w której jeden z głównych bohaterów, Kirito, dostaje prace w firmie Rath, odpowiedzialnej za produkcje maszyn FullDive zwanych Soul Translator. Okazuje się jednak, że jest to tylko przykrywka, ponieważ korporacja planuje stworzenie sztucznej inteligencji, która ma zostać używana w celach wojskowych.

Do obsady serialu dołącza Nobunaga Shimazaki jako Eugeo oraz Ai Kayano, która wcieli się w „tytułową” Alice. Powrócą zaś Yoshitsugu Matsuoka w roli Kirito i Haruka Tomatsu jako Asuna.

Nie ogłoszono natomiast daty premiery nowego sezonu, możemy jednak przypuszczać, że będzie to początek 2018 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: News Seriale Sword Art Online