14.01.2019 09:23

Pierwszy zwiastun finału "Gry o tron". Poznaliśmy datę premiery serialu HBO

Stacja HBO podzieliła się pierwszym zwiastunem 8. sezonu serialu Gra o tron. Pojawiła się nie tylko zapowiedź finału, ale również data premiery pierwszego odcinka

Gra o tron
foto: kadr z serialu Gra o tron

Zima w końcu nadeszła. A wraz z nią pierwszy oficjalny zwiastun "Gry o tron". Stacja HBO postanowiła w końcu zapowiedzieć, co czeka widzów i bohaterów adaptacji prozy George'a R.R. Martina oraz zdradzić, kiedy pierwszy odcinek finału trafi na antenę. Jak prezentuje się zapowiedź zakończenia walki o Żelazny Tron?

"Gra o tron" sezon 8 - pierwszy zwiastun serialu

Długo wyczekiwane wideo pojawiło się w sieci 14 stycznia 2019 roku. Twórcy zaprezentowali prawdopodobny fragment jednego z sześciu nadchodzących odcinków serialu. Zapowiedź została zatytułowana "Crypts of Winterfell" (Krypty Winterfell) i jej akcja dzieje się właśnie w tym miejscu. W podziemiach zamku dochodzi do spotkania pozostałych przy życiu Starków - Jona Snow (Kit Harington), Sansy (Sophie Turner) i Aryi (Maisie Williams). Co czeka ich wewnątrz grobowca?

Rodzeństwo wchodzi do miejsca pochówku poprzednich władców Winterfell. Mijają posągi kolejnych Namiestników Północy, w tym zabitego w pierwszym sezonie Neda Starka. Posągi zdają się przypominać głównym bohaterom o ich przeznaczeniu. Na końcu krypty Jon, Sansa i Arya zauważają własne kamienne wizerunki, sugerujące, że nie żyją. To jednak nie koniec niespodzianek. Po chwili okazuje się, że grobowiec zaczyna pokrywać warstwa lodu - sygnał, że do Winterfell wdarli się nieumarli rycerze Nocnego Króla. Jak zakończy się to spotkanie?

"Gra o tron" sezon 8 - kiedy premiera serialu?

Zaskakujący koniec zwiastuna "Gry o tron" podsumowuje data premiery pierwszego odcinka. Finał produkcji zadebiutuje na HBO już 14 kwietnia 2019 roku. W Polsce serial trafi na HBO i HBO GO 15 kwietnia. Ostatni sezon będzie składał się z sześciu odcinków, trwających po 90 minut. Za reżyserię odpowiadają David Nutter, Miguel Sapochnik, David Benioff i Dan Weiss. Trudno powiedzieć, czy scena w zwiastunie jest rzeczywistym fragmentem serialu, czy jedynie metaforyczną zapowiedzią tego, co czeka bohaterów "Gry o tron". Przekonamy się za kilka miesięcy.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Gra o tron HBO Sophie Turner Kit Harington Maisie Williams