Pierwszy zwiastun finału "Gry o tron". Poznaliśmy datę premiery serialu HBO

Sergiusz Kurczuk
14.01.2019 09:23
Pierwszy zwiastun finału "Gry o tron". Poznaliśmy datę premiery serialu HBO Fot. kadr z serialu Gra o tron

Stacja HBO podzieliła się pierwszym zwiastunem 8. sezonu serialu Gra o tron. Pojawiła się nie tylko zapowiedź finału, ale również data premiery pierwszego odcinka

Zima w końcu nadeszła. A wraz z nią pierwszy oficjalny zwiastun "Gry o tron". Stacja HBO postanowiła w końcu zapowiedzieć, co czeka widzów i bohaterów adaptacji prozy George'a R.R. Martina oraz zdradzić, kiedy pierwszy odcinek finału trafi na antenę. Jak prezentuje się zapowiedź zakończenia walki o Żelazny Tron?

"Gra o tron" sezon 8 - pierwszy zwiastun serialu

Długo wyczekiwane wideo pojawiło się w sieci 14 stycznia 2019 roku. Twórcy zaprezentowali prawdopodobny fragment jednego z sześciu nadchodzących odcinków serialu. Zapowiedź została zatytułowana "Crypts of Winterfell" (Krypty Winterfell) i jej akcja dzieje się właśnie w tym miejscu. W podziemiach zamku dochodzi do spotkania pozostałych przy życiu Starków - Jona Snow (Kit Harington), Sansy (Sophie Turner) i Aryi (Maisie Williams). Co czeka ich wewnątrz grobowca?

Rodzeństwo wchodzi do miejsca pochówku poprzednich władców Winterfell. Mijają posągi kolejnych Namiestników Północy, w tym zabitego w pierwszym sezonie Neda Starka. Posągi zdają się przypominać głównym bohaterom o ich przeznaczeniu. Na końcu krypty Jon, Sansa i Arya zauważają własne kamienne wizerunki, sugerujące, że nie żyją. To jednak nie koniec niespodzianek. Po chwili okazuje się, że grobowiec zaczyna pokrywać warstwa lodu - sygnał, że do Winterfell wdarli się nieumarli rycerze Nocnego Króla. Jak zakończy się to spotkanie?

"Gra o tron" sezon 8 - kiedy premiera serialu?

Zaskakujący koniec zwiastuna "Gry o tron" podsumowuje data premiery pierwszego odcinka. Finał produkcji zadebiutuje na HBO już 14 kwietnia 2019 roku. W Polsce serial trafi na HBO i HBO GO 15 kwietnia. Ostatni sezon będzie składał się z sześciu odcinków, trwających po 90 minut. Za reżyserię odpowiadają David Nutter, Miguel Sapochnik, David Benioff i Dan Weiss. Trudno powiedzieć, czy scena w zwiastunie jest rzeczywistym fragmentem serialu, czy jedynie metaforyczną zapowiedzią tego, co czeka bohaterów "Gry o tron". Przekonamy się za kilka miesięcy.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.