30.06.2017 09:59

Pierwszy zwiastun serialu Marvela „Inhumans”

To być może najdziwniejsza paczka superbohaterów, jaką zobaczymy od Marvel Entertainment. 

Pierwszy zwiastun serialu Marvela „Inhumans”
foto: kadr z filmu

Pierwotnie „Inhumans” miało trafić na duży ekran, ale Rodzina Królewska Marvela ostatecznie doczekała się serialu dla stacji ABC. Pierwsze dwa odcinki zostały nakręcone kamerami IMAX i właśnie w tych kinach zadebiutują 1 września 2017 roku w USA. Jest to bez wątpienia dość oryginalny sposób prezentacji serialu. W telewizji premiera odbędzie się 29 września 2017 roku.

W przeciwieństwie do Iron Mana, Spider-Mana czy nawet Hulka, wyjaśnienie kim są Inhumans wymaga dłuższego opisu. Mówiąc najogólniej, bohaterzy są potomkami ludzi, którzy byli królikami doświadczalnymi pozaziemskiej rasy Kree. Obcy próbowali zmienić homo sapiens w broń, która pomoże im zwalczyć ich wrogów, Skrullsów. Za sprawą terygenicznej substancji, Inhumans nabyli niezwykłe moce. W serialu, tak jak i w komiksach, spotkamy się z tzw. Rodziną Królewską, którą przewodzą Black Bolt oraz jego żona Medusa. Bohaterów spotkają duże kłopoty – w ich mieście na Księżycu wybuchnie bunt, który zmusi ich do ucieczki na Ziemię. A mówiąc dokładniej, na Hawaje.

Wspomnianego Black Bolta zagrał Anton Mount („Hell on Wheels”), a Meduzę Serinda Swan („Tron: Dziedzictwo”). W obsadzie znajdują się jeszcze m.in. Iwan Rheon („Gra o tron”) jako Maximus, Eme Ikwuakor („Ink”) jako Gorgon, Isabelle Cornish („Puberty Blues”) jako Crystal oraz Ken Leung („Lost – zagubieni”) jako Karnak. Showrunnerem serialu jest Scott Buck, który był producentem min. „Dextera” oraz „Iron Fist”. Trudno powiedzieć, jak przyjmą się Inhumans, których początki sięgają 1965 roku, ale jedno jest pewne – jest to najdziwniejsza grupa superbohaterów, jaką zobaczymy do tej pory od Marvela. 

Kamil Dachnij
Tagi: Zwiastuny Inhumans