Pierwszy zwiastun serialu „Star Trek: Discovery”

Kamil Dachnij
18.05.2017 10:50
Pierwszy zwiastun serialu „Star Trek: Discovery” Fot. kadr z filmu

Uniwersum Star Treka powraca do swoich korzeni z serialu i pierwszych filmów kinowych w oficjalnym trailerze do „Star Trek: Discovery”. 

Droga powrotna „Star Treka” do telewizji nie należała do najlżejszych. Jednak udało się i możemy już być pewni, że wybierzemy się z załogą statku USS Discovery w miejsca, których nikt wcześniej nie zbadał w kosmosie. Za sprawą CBS mamy okazję po raz pierwszy spojrzeć na nadchodzący serial „Star Trek: Discovery”. Zobaczcie zwiastun:

Udostępnienie trailera jest zapewne ogromnym odetchnieniem ulgi dla osób zaangażowanych w powstanie serialu. Jego premiera była nieustannie przesuwana po tym, jak produkcja straciła swojego oryginalnego showrunnera Bryana Fullera („Hannibal” i „Amerykańscy bogowie”).

Serial będzie opowiedziany z perspektywy pierwszego oficera statku Burnhama (znana z „The Walking Dead” Sonequa Martin-Green), co jest nowością w serii, w której skupiano się przede wszystkich na dowódcach. Jego wydarzenia będą miały miejsce 10 lat przed pierwszą misją Kirka oraz Spocka na statku Enterprise z oryginalnej serii z 1966 roku.

Wydarzenia z ostatniej trylogii filmowej, zapoczątkowanej w 2009 roku przez J.J. Abramsa są oficjalnie pominięte w nowym serialu, co zapewne ucieszy wielu fanów. Jednak widać, że kluczem wizualnym dla „Discovery” były ostatnie Hollywoodzkie odpowiedniki, zatem dopiero po premierze zobaczymy na ile udało uchwycić się coś z  „Star Trek: Seria oryginalna”.

W obsadzie oprócz Martin-Green, znajdziemy również Michelle Yeoh, Douga Jonesa, Shazę Latif, Clare McConnell oraz Kennetha Mitchella. Gretchen J. Berg i Aaron Harberts są producentami wykonawczymi. Twórcami serialu są wspomniani Bryan Fuller i Alex Kurtzmann.

Serial zadebiutuje w USA jesienią 2017 roku na platformie VOD CBS All Access. Składać się będzie z 15 odcinków. 

 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.