Pijani fani „Gry o tron” użyczyli głosu smokowi Viserionowi

Sergiusz Kurczuk
21.08.2018 13:00
Pijani fani „Gry o tron” użyczyli głosu smokowi Viserionowi Fot. kadr z serialu Gra o tron

Za powstaniem ryku jednego ze smoków z „Gry o tron” stoi zabawna historia. Do powstania dźwięku przyczynili się podchmieleni fani serialu HBO.

Spece od filmowych i telewizyjnych efektów dźwiękowych niekiedy posługują się naprawdę nietypowymi metodami. Każdy fan filmów o Godzilli wie, że charakterystyczny ryk potwora powstał dzięki nagraniu skrzypiącej bramy do studia, zajmującego się tworzeniem oryginalnych produkcji o zmutowanym gadzie. Najwidoczniej twórcy „Gry o tron” zainspirowali się tym sposobem, podczas tworzenia krzyku jednego ze smoków Daenerys Targaryen. Jak uzyskano ryk Viseriona? 

„Gra o tron” - Viserion ryczał głosem pijanych fanów

Każdy, kto oglądał 7. sezon serialu na podstawie prozy George'a R.R. Martina doskonale pamięta ostatnią scenę. Mur został zaatakowany przez Białych Wędrowców. Do upadku potężnej fortyfikacji broniącej Westeros przed odległą Północą przyczynił się Nocny Król, który podczas jednej z bitew zabił Viseriona. Smok został wskrzeszony i stał się wierzchowcem przywódcy nieumarłych potworów. W scenie zniszczenia Muru możemy usłyszeć ryk Viseriona. 

Paula Fairfield, która jest odpowiedzialna za dźwięk w „Grze o tron”, podczas rozmowy z Vanity Fair, zdradziła jak powstał ryk nieumarłego smoka. Twórczyni wyjawiła, że odgłos wydawany przez lodowego smoka miał przypominać krzyki torturowanej martwej armii. Okazuje się, że Fairfield odwiedziła bar Burlington w Chicago, gdzie fani serialu zbierają się, by wspólnie oglądać „Grę o tron”. Poprosiła ich, by się upili i zaczęli krzyczeć, jakby byli torturowani. Hałas został zarejestrowany, a następnie użyty w postprodukcji ostatniego odcinka 7. sezonu serialu. 

Wśród pijanych fanów był muzyk Morgan Drase, który również rozmawiał z Vanity Fair. Zdradził, że był zaskoczony po emisji finału 7. sezonu hitu HBO.

Założyłem, że będziemy zabijaną grupą ludzi, torturowaną grupą ludzi, albo grupą ludzi palona żywcem. Kiedy pojawił się ten odcinek, byłem skonfundowany, ponieważ nie było żadnej grupy ludzi w finałowej scenie. Paula powiedziała mi, że byliśmy smokiem i oszalałem. Zacząłem pisać SMS-y do moich kolegów z zespołu: „JESTEM PIE***ONYM LODOWYM SMOKIEM!”.

Bar Burlington od dawna gromadzi fanów „Gry o tron” na wspólnych seansach kolejnych odcinków serialu. Poniżej możecie zobaczyć reakcje klientów lokalu na finał 7. sezonu

Viserion powróci w ostatnim, 8. sezonie „Gry o tron”. Na razie nie wiadomo, kiedy zakończenie walki o Westeros pojawi się na antenie HBO. Na razie zdradzono jedynie, że stanie się to w pierwszej połowie 2019 roku

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.