22.11.2018 13:00

Zobaczcie, jak pijany Justin Roiland nagrywa głos do "Ricka i Morty'ego"

Na mediach społecznościowych "Ricka i Morty'ego" pojawiła się kontynuacja wideo "Drunk Method Acting", które przedstawia jak pijany Justin Roiland nagrywa głos do serialu. 

Zobaczcie, jak pijany Justin Roiland nagrywa głos do "Ricka i Morty'ego"
foto: kadr z wideo

W 2017 roku Adult Swim udostępnił wideo z sesji nagraniowych do "Ricka i Morty'ego". Twist polegał jednak na tym, że film pokazywał prace nad odcinkiem, w którym Rick Sanchez jest jeszcze bardziej pijany niż zwykle. Współtwórca i główny scenarzysta serialu, Dan Harmon, stwierdził, że Justin Roiland (drugi ze współtwórców i aktor, który wciela się w obydwóch głównych bohaterów) musi się napić, żeby brzmieć autentycznie. 

Roliand poszedł za radą swojego przyjaciela i przed nagraniami wychylił kilka kieliszków tequili, a potem podczas pracy popijał jeszcze piwo. Rok po premierze oryginalnego wideo, telewizja podzieliła się na swoich mediach społecznościowych drugą częścią "Drunk Method Actingu" w wykonaniu Justina Roilanda. Jak zwykle nie obyło się bez filozoficznych rozważań na temat śmierci i bezsensowności egzystencji, a także żartów o "wielkich, tłustych odbytach":

Rick i Morty po pijaku

Efekt jego pracy możemy usłyszeć w 3. odcinku 3. sezonu "Ricka i Morty'ego", który nosi tytuł "Vindicators" i opowiada o współpracy tytułowych bohaterów z grupą superherosów. Oto fragment jednego z "pijackich" monologów Ricka Sancheza:

Cały odcinek był dekonstrukcją wizerunku superbohaterów we współczesnej popkulturze. Morty reprezentował fanów, którzy widzą w herosach dobro i przykład tego, jak powinno się żyć, a Rick próbował mu pokazać prawdziwą twarz Windykatorów. Jak zwykle to dziadek miał rację - grupa herosów zaczyna się między sobą kłócić, a następnie jeden po drugi giną. "Vindicators" kończy się sceną z festiwalu muzycznego, który Sanchez zorganizował po pijaku. Gościnnie występuje na nim raper Logic. 

Kiedy nowe odcinki Ricka i Morty'ego?

Serial jeszcze przez kilka najbliższych lat będzie obecny w popkulturze. W końcu twórcy zapowiedzieli, że Adult Swim zlecił im stworzenie następnych 70 odcinków, co oznacza, że czeka nas prawdopodobnie jeszcze 7 sezonów przygód Ricka i Morty'ego. Patrząc na obecną ilość fanów produkcji, dzieło Roilanda i Harmona ma naprawdę duże zadatki na to, by stać się ikoną popkultury, tak jak "Simpsonowie", czy "South Park". 

Kamil Kacperski
Tagi: Cartoon Network Rick i Morty