13.08.2019 13:58

Plakaty "American Horror Story: 1984" nawiązują do klasyki horroru. Co zobaczymy w 9. sezonie?

W sieci pojawiły się dwa plakaty 9. sezonu "American Horror Story". Widzimy na nich klasyczne ujęcia z kina grozy lat osiemdziesiątych.

Foto: materiały prasowe FX
Foto: materiały prasowe FX

Wygląda na to, że podtytuł "1984" do czegoś zobowiązuje. Stacja FX podzieliła się dwoma plakatami promującymi 9. sezon serialu "American Horror Story". Grafiki przedstawiają ujęcia dobrze znane fanom klasyków kina grozy.

"American Horror Story: 1984" - plakaty rodem z lat 80.

9. sezon "American Horror Story" stanowić ma hołd dla kina grozy lat osiemdziesiątych. To właśnie wtedy trwał złoty okres horroru, a filmów z tego gatunku powstawała cała masa. Spora część z nich uznawana jest dziś za dzieła kultowe. Akcja nowego sezonu AHS rozegra się w 1984 roku, podczas letniego obozu. Świetną zabawę grupki młodych osób zakłóci nagle pojawienie się żądnego krwi seryjnego mordercy.

Foto: materiały prasowe FX
Foto: materiały prasowe FX
Foto: Kadr z filmu "Koszmar z ulicy Wiązów 4: Władca snów"
Foto: Kadr z filmu "Koszmar z ulicy Wiązów 4: Władca snów"
Przeczytaj także Top25: Kultowe horrory, które powinien obejrzeć każdy fan kina grozy

Promocja "American Horror Story: 1984" ruszyła pełną parą. W sieci pojawił się oficjalny zwiastun, oraz klimatyczny teaser, który zdradził obsadę nadchodzącej serii. Niestety, 9. sezon AHS będzie pierwszym, w którym nie wystąpią Sarah Paulson i Evan Peters. Nowe odcinki zadebiutują już 18 września 2019 roku na stacji FX.

Zobacz też: 10 najlepszych seriali grozy w historii

Czekasz na 9. sezon "American Horror Story"?

Tagi: Seriale American Horror Story Horror