Player.pl kończy z darmowymi treściami. Od 16 lutego zapłacimy nawet za stare seriale z reklamami

16.02.2021 11:25
player.pl Fot. materiały prasowe TVN S.A.

Od wtorku 16 lutego 2021 Player.pl przestaje udostępniać treści, które mogliśmy oglądać za darmo dzięki reklamom. Teraz będzie można je oglądać w ramach najtańszego pakietu. Ale nadal z reklamami.

Widzowie Player.pl przyzwyczaili się, że za wcześniejszy dostęp do seriali premium takich jak "Chyłka", "Nieobecni", "Żywioły Saszy" czy "Szadź", muszą zapłacić miesięczny abonament. Wszyscy wiedzieli też, że na Playerze można znaleźć płatne filmy pełnometrażowe oraz oglądać programy HBO i Canal Plus za dodatkową miesięczną opłatą. Jednak czy fani "Na wspólnej" lub "Brzyduli" spodziewali się, że nadejdzie dzień, kiedy będą musieli zapłacić za seans pierwszych odcinków ich ukochanych telenowel? Nawet wtedy, gdy zdecydują się na poświęcenie w postaci oglądania w kółko tych samych reklam? Raczej nie. Niestety, ten dzień właśnie nadszedł.

Polecamy

Player.pl - zmiany od 16 lutego 2021

Z dniem 16 lutego 2021 zmieniła się oferta serwisu Player.pl, którego nie będzie można już oglądać za darmo. Serwis rezygnuje tym samym z modelu AVOD (Ad-based Video-on-demand) i przechodzi w pełni na system SVOD (subscription video on demand). Biuro prasowe TVN Grupy Discovery tłumaczy, że celem zmian jest uproszczenie korzystania z serwisu. W informacji przesłanej portalowi Wirtualne Media napisano:

Podobnie jak wiele światowych serwisów premium, zdecydowaliśmy się przejść na model biznesowy oparty całkowicie na subskrypcji. Rezygnujemy z podziału na AVOD i SVOD, gdyż chcemy uprościć model korzystania z platformy, a jednocześnie zapewnić widzom korzystającym z naszych usług jak najlepsze wrażenia. Od 16 lutego dostęp do większej liczby produkcji na Playerze stanie się możliwy dla szerszej grupy odbiorców, a podział usług na pakiety będzie prostszy i bardziej przejrzysty.

Chcąc wzorować się na światowych serwisach premium, TVN Grupa Discovery podjęła jednak dość nietypową decyzję, by w ramach płatnego serwisu opartego na subskrypcji programy i seriale nadal przerywać reklamami. 

Polecamy

Player.pl - nowe pakiety w ofercie

Jak zatem prezentują się nowe pakiety Player.pl i ile będzie trzeba za nie zapłacić?

  • Najtańszy pakiet Player.pl - Player z reklamami - od dziś kosztuje 8 zł miesięcznie (4 zł za pierwsze 30 dni). Jego plusem względem AVOD nie jest być może brak reklam, ale za to jego subskrybenci będą mieli dostęp do niemal wszystkich treści w bibliotece serwisu (bez HBO, Canal Plus i TVOD), także do przedpremierowych odcinków seriali premium.
  • Pakiet Player (Dawny Start VOD) kosztuje 15 zł miesięcznie (7,5 zł za pierwsze 30 dni) i daje dostęp do tych samych treści, co najtańszy pakiet - poza reklamami.
  • Pakiet Player + Kanały TV - kosztuje 30 zł miesięcznie (15 zł przez pierwsze 30 dni) i dodatkowo umożliwia oglądanie 27 kanałów na żywo.
Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.