Nowy polski serial oryginalny od Player.pl, "Szadź". W obsadzie Maciej Stuhr i Aleksandra Popławska. Kiedy będzie dostępny online?

17.04.2020 14:32
Nowy polski serial oryginalny od Player.pl, "Szadź". W obsadzie Maciej Stuhr i Aleksandra Popławska. Kiedy będzie dostępny online? Fot. . Kamil Piklikiewicz/East News

Platforma streamingowa Player.pl ogłosiła datę premiery swojego nowego serialu oryginalnego - „Szadź”. W rolach głównych: Maciej Stuhr i Aleksandra Popławska.

Serial „Szadź” powstał na podsawie powieści Igora Brejdyganta pod tym samym tytułem. Wydana w 2017 roku książka to opowieść kryminalna, o dramatycznym śledztwie w poszukiwaniu seryjnego mordercy, grasującego na południu Polski.

Przeczytaj także

„Szadź”  – fabuła

Gdy w lesie w okolicach Opola zostają odnalezione zwłoki młodej dziewczyny, lokalna policja rozpocznie śledztwo w celu odnalezienia zabójcy. Jako, że dziewczyna miała na szyi medalik z charakterystyczną figurką Serafina, charakterystycznego anioła, jednego z członków dziewięciu chórów anielskich, mundurowi nie wykluczają motywu na tle religijnym. Szybko okaże się też, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że w okolicy grasuje seryjny morderca. Rozpocznie się walka z czasem.

Serial „Szadź” – ekipa

Przeczytaj także

Za sterami nowego serialu produkcji platformy Player.pl stanęli Maciej Bochniak i Sławomir Fabicki. Bochniak znany jest z filmu fabularnego „Disco Polo” oraz współpracy przy serialu „Diagnoza”. Fabicki pracował natomiast na planie kilku odcinków seriali „Ultraviolet” i „Komisarz Alex”.

Autorami scenariusza są Paulina Murawska i Michał Godzic. Duet blisko współpracował z Igorem Brejdygantem, autorem książki, który wspomagał prace nad skryptem serialu. Autorem zdjęć jest Mikołaj Łebkowski. 

Na ekranie zobaczymy natomiast Aleksandrę Popławską i Macieja Stuhra. Towarzyszyć im będą także: Mirosław Zbrojewicz, Bartosz Gelner, Cezary Łukaszewicz, Anna Cieślak, Zofia Domalik, Barbara Kurzaj, Emma Giegżno.

Przeczytaj także

Serial „Szadź” – kiedy premiera?

Pierwszy odcinek serialu pojawi się na platformie streamingowej Player.pl już w czwartek 30 kwietnia. Kolejne emitowane będą co tydzień. Dostęp do premierowego odcinka będzie płatny, ale jak podają pierwsze informacje prasowe wraz z premierą odcinka numer 2, pilotażowy odcinek ma już być dostępny za darmo. 

Serial „Szadź” zaplanowany jest na 7, ok. 45-minutowych odcinków.

Warto podkreślić, że to kolejny, po dobrze przyjętej „Chyłce”, bazującej na powieściach Remigiusz Mroza, serial oryginalny platformy streamingowej Player.pl.

Czytaj także: Oto 10 najlepszych polskich filmów, które obejrzysz online. 

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.