Po 13 latach powraca „Kawaii”, pierwszy polski magazyn o mandze i anime

Maciej Koprowicz
20.07.2018 14:59
Po 13 latach powraca „Kawaii”, pierwszy polski magazyn o mandze i anime Fot. kadr z wideo

Fani japońskich komiksów i animacji mają powody do zadowolenia. Już niebawem do kiosków powróci kultowy magazyn, który ukazywał się w latach 1997-2005.

Pierwszy numer nowego „Kawaii” (46., licząc poprzednie wydania) trafi do sprzedaży 26 lipca 2018. Formalnie pismo będzie numerem specjalnym popularnego magazynu o grach komputerowych, „CD-Action”. Wydawcą magazynu jest Bauer.

Obecna wersja „Kawaii” będzie liczyć 100 stron, co oznacza, że pismo w porównaniu z wydaniami sprzed lat zwiększy objętość. Zmieni się również cena – 6,99 złotych. Za to tak jak dawniej tematyka dotyczyć będzie mangi i anime, ale także japońskich gier wideo oraz kultury, sztuki i tradycji Japonii.

W pierwszym numerze nowej edycji znajdą się między innymi artykuły o „Dragon Ball Super”, „Yuri!!! On Ice”, „Jojo’s Bizarre Adventure”, „Batman Ninja” i „Food Wars”. Nie zabraknie nawet plakatów – tym razem z „Dragon Ball Super” i „Ataku tytanów”.

Wielki powrót magazynu „Kawaii”

Redaktorem naczelnym „Kawaii” jest naczelny „CD-Action”, Dawid Bojarski, a redaktorem prowadzącym Paweł Musiałowski, czyli założyciel oryginalnej wersji pisma. Nakład wynosić ma 65 tysięcy egzemplarzy.

Na razie wydawnictwo Bauer nie poinformowało o częstotliwości ukazywania się pisma. Jego przyszłość zależeć będzie zatem od dobrego przyjęcia pierwszego numeru. Na stronie internetowej „CD-Action” w zapowiedzi odrodzonego „Kawaii” można przeczytać adnotację:

To, czy pojawią się kolejne, zależy – jak to bywa – od jego popularności.

„Kawaii” - pierwszy polski magazyn dla miłośników mangi i anime

„Kawaii” był pierwszym na polskim rynku pismem w całości poświęconym komiksom manga oraz filmom i serialom anime. Początkowo był organem fanklubu mangi i anime o tej samej nazwie i ukazywał się jako fanzin. W 1997 zaczął się ukazywać jako profesjonalny, komercyjny magazyn.

Początkowo „Kawaii” ukazywał się jako dwumiesięcznik, od 2003 do końca wydawania jako miesięcznik. W latach 1997-2003 redaktorem naczelnym pisma był Musiałowski, w latach 2003-2005 tę funkcję sprawował Michał Radomił Wiśniewski. W 2005 wydawca, Phoenix Press zamknął tytuł z powodu niezadowalającej sprzedaży.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.