Po 13 latach powraca „Kawaii”, pierwszy polski magazyn o mandze i anime

Maciej Koprowicz
20.07.2018 14:59
Po 13 latach powraca „Kawaii”, pierwszy polski magazyn o mandze i anime Fot. kadr z wideo

Fani japońskich komiksów i animacji mają powody do zadowolenia. Już niebawem do kiosków powróci kultowy magazyn, który ukazywał się w latach 1997-2005.

Pierwszy numer nowego „Kawaii” (46., licząc poprzednie wydania) trafi do sprzedaży 26 lipca 2018. Formalnie pismo będzie numerem specjalnym popularnego magazynu o grach komputerowych, „CD-Action”. Wydawcą magazynu jest Bauer.

Obecna wersja „Kawaii” będzie liczyć 100 stron, co oznacza, że pismo w porównaniu z wydaniami sprzed lat zwiększy objętość. Zmieni się również cena – 6,99 złotych. Za to tak jak dawniej tematyka dotyczyć będzie mangi i anime, ale także japońskich gier wideo oraz kultury, sztuki i tradycji Japonii.

W pierwszym numerze nowej edycji znajdą się między innymi artykuły o „Dragon Ball Super”, „Yuri!!! On Ice”, „Jojo’s Bizarre Adventure”, „Batman Ninja” i „Food Wars”. Nie zabraknie nawet plakatów – tym razem z „Dragon Ball Super” i „Ataku tytanów”.

Wielki powrót magazynu „Kawaii”

Redaktorem naczelnym „Kawaii” jest naczelny „CD-Action”, Dawid Bojarski, a redaktorem prowadzącym Paweł Musiałowski, czyli założyciel oryginalnej wersji pisma. Nakład wynosić ma 65 tysięcy egzemplarzy.

Na razie wydawnictwo Bauer nie poinformowało o częstotliwości ukazywania się pisma. Jego przyszłość zależeć będzie zatem od dobrego przyjęcia pierwszego numeru. Na stronie internetowej „CD-Action” w zapowiedzi odrodzonego „Kawaii” można przeczytać adnotację:

To, czy pojawią się kolejne, zależy – jak to bywa – od jego popularności.

„Kawaii” - pierwszy polski magazyn dla miłośników mangi i anime

„Kawaii” był pierwszym na polskim rynku pismem w całości poświęconym komiksom manga oraz filmom i serialom anime. Początkowo był organem fanklubu mangi i anime o tej samej nazwie i ukazywał się jako fanzin. W 1997 zaczął się ukazywać jako profesjonalny, komercyjny magazyn.

Początkowo „Kawaii” ukazywał się jako dwumiesięcznik, od 2003 do końca wydawania jako miesięcznik. W latach 1997-2003 redaktorem naczelnym pisma był Musiałowski, w latach 2003-2005 tę funkcję sprawował Michał Radomił Wiśniewski. W 2005 wydawca, Phoenix Press zamknął tytuł z powodu niezadowalającej sprzedaży.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.