29.06.2018 11:43

Pojawił się pierwszy zwiastun serialu „The Purge”. Poznaliśmy również datę premiery produkcji

Fani „The Purge” mogą już zacierać ręce, bowiem we wrześniu zadebiutuje nowy serial oparty na hitowej franczyzie filmowej. Życzymy miłej nocy oczyszczenia.

The Purge
foto: materiały prasowe

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun serialu „The Purge” opartego na fabule serii dobrze zarabiających filmów o tym samym tytule. Rząd amerykański ustanowił noc oczyszczenia, czyli okres 12-godzinnej bezkarności, która ma na celu nie tylko „wyszalenie się” ludności i pozbycie się wśród nich żądzy krwi, ale również ograniczenie populacji - osób biednych nie stać na zakupienie broni.

I o ile filmy skupiały się głównie na prezentowaniu makabrycznych scenariuszy przetrwania, o tyle serial pozwoli twórcom na pogłębienie świata przedstawionego w „The Purge”. Zobaczcie pierwszą zapowiedź telewizyjnej produkcji o nocy oczyszczenia:

Serial „The Purge” - o czym będzie?

Twórca całej marki, James DeMonaco, opowiedział w wywiadzie dla Entertainment Weekly o tym, że serial „The Purge” skupi się na opowiedzeniu dobrej i intrygującej historii, a także pokazaniu USA przyszłości:

"

Według mnie około 65-70% „The Purge” będzie opowiadało o nocy oczyszczenia, a pozostające 30-35% to będą flashbacki. Historia będzie opowiadała o przygodach czterech różnych ludzi, których losy na pierwszy rzut oka będą niepowiązane. Te 10 godzin telewizyjnych pozwoli nam na to, żeby pokazać flashbacki, pokazać świat poza nocą oczyszczenia, świat codziennego życia tej Ameryki przyszłości. Pokażemy widzą co sprawiło, że te osoby znalazły się tam, gdzie znajdziemy je na początku serialu. "

Według DeMonaco, forma serialowa pozwala na dużo lepsze budowanie atmosfery i klimatu niż film, a także nie wymusza na scenarzystach bardzo szybkiego gnania do przodu z historią:

"

Serial pozwala nam naprawdę dobrze przeanalizować, dlaczego w ogóle ktokolwiek miałby sięgnąć po przemoc w noc oczyszczenia. Więc będzie nieco wolniejszy od filmów. One są prawdziwym kopniakiem w brzuch, takimi dużymi wydarzeniami. Dłuższa forma daje nam możliwość dogłębnej analizy odpowiadającej na pytania: „dlaczego on podniósł ten nóż?”, „po co on nosi tę broń?”. Naprawdę możemy się przyjrzeć wydarzeniom tej nocy, przygotowaniom, które odbywają się wieczorem, a także konsekwencją poranka. Nie mogliśmy sobie na to pozwolić w filmach. "

Pierwszy odcinek serialu „The Purge” zadebiutuje już 4 września 2018 roku na antenie telewizji USA o godzinie 22 czasu lokalnego. Na razie nie znamy daty premiery produkcji w Polsce.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale