05.04.2018 13:24

Pojawił się zwiastun anime o polskiej zawodniczce shogi

Produkcja będzie opowiadać o karierze Karoliny Styczyńskiej, która została pierwszą zagraniczną profesjonalistką shogi, czyli odmiany gry w szachy znanej w Kraju Kwitnącej Wiśni. 

kadr z filmu Susume Karolina
foto: kadr z wideo

Reżyserią filmu zajmie się polski artysta Mateusz Urbanowicz. Produkcja została sfinansowana przez CalorieMate, należącą do Otsuka Pharmaceutical firmę, natomiast przygotowaniem technicznym filmu zajmie się Studio Colorido. Anime o Karolinie Styczyńskiej będzie nosiło tytuł „Susume Karolina”, co w wolnym tłumaczeniu na język polski znaczy „Naprzód Karolino”.

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun produkcji o polskiej zawodniczce shogi. Wizualnie „Susume Karolina” prezentuje się naprawdę bardzo ciekawie:

Susume Karolina - anime o Polce w Japonii

Karolina Styczyńska w lutym 2017 roku oficjalnie została pierwszą zagraniczną profesjonalistką shogi, czyli tamtejszej odmianie w gry w szachy. Właśnie to historyczne osiągnięcie Polki jest głównym powodem, dla którego powstaje internetowy film anime. Produkcja opowie historię jej kariery w Japonii i to, w jaki sposób Karolina na stałe zapisała się w historii sportu Kraju Kwitnącej Wiśni.

Styczyńska urodziła się w 1991 roku, a o japońskich szachach dowiedziała się z mangi „Naruto”. Zadebiutowała w 2009 roku podczas III Internetowych Mistrzostw Polski, które równocześnie wygrała. Już 3 lata później zdobyła oficjalny tytuł Mistrzyni Polski Shogi, a następnie Mistrzostwo Europy i złoto na Otwartych Mistrzostwach Świata. Pani Karolina ma nadzieję, że jej sukces będzie inspiracją dla innych:

"

Sama rozpoczęłam grę w shogi, będąc zainspirowana mangą i anime. Mam nadzieję, że film animowany o mnie zainspiruje kolejne osoby, nie tyle żeby zacząć grać w shogi, ale żeby podążać za marzeniami. "

„Susume Karolina” zostanie udostępnione w Internecie już w czerwcu 2018 roku. Niestety, nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery produkcji.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale