Pojawił się zwiastun anime o polskiej zawodniczce shogi

Kamil Kacperski
05.04.2018 13:24
Pojawił się zwiastun anime o polskiej zawodniczce shogi Fot. kadr z wideo

Produkcja będzie opowiadać o karierze Karoliny Styczyńskiej, która została pierwszą zagraniczną profesjonalistką shogi, czyli odmiany gry w szachy znanej w Kraju Kwitnącej Wiśni. 

Reżyserią filmu zajmie się polski artysta Mateusz Urbanowicz. Produkcja została sfinansowana przez CalorieMate, należącą do Otsuka Pharmaceutical firmę, natomiast przygotowaniem technicznym filmu zajmie się Studio Colorido. Anime o Karolinie Styczyńskiej będzie nosiło tytuł „Susume Karolina”, co w wolnym tłumaczeniu na język polski znaczy „Naprzód Karolino”.

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun produkcji o polskiej zawodniczce shogi. Wizualnie „Susume Karolina” prezentuje się naprawdę bardzo ciekawie:

Susume Karolina - anime o Polce w Japonii

Karolina Styczyńska w lutym 2017 roku oficjalnie została pierwszą zagraniczną profesjonalistką shogi, czyli tamtejszej odmianie w gry w szachy. Właśnie to historyczne osiągnięcie Polki jest głównym powodem, dla którego powstaje internetowy film anime. Produkcja opowie historię jej kariery w Japonii i to, w jaki sposób Karolina na stałe zapisała się w historii sportu Kraju Kwitnącej Wiśni.

Styczyńska urodziła się w 1991 roku, a o japońskich szachach dowiedziała się z mangi „Naruto”. Zadebiutowała w 2009 roku podczas III Internetowych Mistrzostw Polski, które równocześnie wygrała. Już 3 lata później zdobyła oficjalny tytuł Mistrzyni Polski Shogi, a następnie Mistrzostwo Europy i złoto na Otwartych Mistrzostwach Świata. Pani Karolina ma nadzieję, że jej sukces będzie inspiracją dla innych:

Sama rozpoczęłam grę w shogi, będąc zainspirowana mangą i anime. Mam nadzieję, że film animowany o mnie zainspiruje kolejne osoby, nie tyle żeby zacząć grać w shogi, ale żeby podążać za marzeniami.

„Susume Karolina” zostanie udostępnione w Internecie już w czerwcu 2018 roku. Niestety, nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery produkcji.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.