27.06.2017 14:50

Pojawiły się szczegóły fabuły serialu „Star Trek: Discovery”

Jeden z największych fenomenów popkultury w nowym serialu ma być bliższy swoich korzeni. Ukazały się pierwsze informacje o czym będzie opowiadać. 

Pojawiły się szczegóły fabuły serialu „Star Trek: Discovery”
foto: kadr z filmu

Do tej pory CBS All Access starał się nie zasypywać materiałami promocyjnymi odnośnie swojego nadchodzącego serialu „Star Trek: Discovery”. Dlatego krążyło sporo pytań wokół jego fabuły, w tym dlaczego pojawiają się w niej dwa statki kosmiczne  - U.S.S. Discovery oraz Shenzhou. Showrunnerzy nowego Star Treka, Aaron Harberts oraz Gretchen J. Berg, udzielili ostatnio wywiadu, gdzie wyjaśniają, co się będzie działo w ich serialu, w tym z główną bohaterką, Burnham (Sonequa Martin-Green):

"

Burnham spędziła sporo czasu na Wolkanie, choć jest człowiekiem. Sarek (ojciec Spocka, grany przez Jamesa Fraina, przyp. red.) odgrywa ważną rolę w jej życiu, które było od samego początku zaplanowane. Jednak to ulega zmianie, gdy podejmuje bardzo trudną decyzję kierującą ją na zupełnie nową ścieżkę. Kiedy ją poznajemy, jest pierwszym oficerem na statku Shenzhou (dowódca Phillippa Georgiou, grana przez Michelle Yeoh). I jej wybór, o którym wspominaliśmy, jest najtrudniejszą decyzją, jaką musi podjąć. Znacząco wpływa to na nią, na Gwiezdną Flotę, na całą Federację, a nawet na całą galaktykę. Ostatecznie zaprowadza ją to na pokład statku Discovery (dowódca Lorca, grany przez Jasona Isaacsa) i tam zaczynamy coś, co wraz z Gretchen nazywamy naszym drugim pilotem. "

Przeważnie seriale lub filmy z serii Star Trek skupiały się na kapitanie, ale „Discovery” wyjdzie poza ten schemat za sprawą Burnham, czyli bohaterki, która jest pierwszym oficerem. Dla showrunnerów jest to wielka zaleta:

"

To pozwala nam opowiedzieć historię z innego punktu widzenia. Dzięki temu nadamy serialowi świeżości, bo nie jesteśmy ciągle na mostku. Mamy dostęp do innych miejsc na statku. "

Wspominają także o wielkiej miłości do dwóch popularnych tytułów: „Star Trek: Oryginalna seria” i „Star Trek: Następnie pokolenie”. Jednak największą inspiracją jest dla nich film „Star Trek II: Gniew Khana” z 1982 w reżyserii Nicholasa Meyera, który chwalą za złożone i inteligentne opowiadanie historii oraz rozwój postaci.

„Star Trek: Discovery” zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 24 września 2017 roku na kanale CBS, by następnie przenieść się na platformę streamingową CBS All Access. W Polsce serial będziemy mogli obejrzeć za sprawą Netfliksa dzień po amerykańskiej premierze. Sezon składać się będzie z 15 odcinków i wystąpią w nim m.in. Doug Jones, Shaza Latif oraz Clare McConnell. Jego twórcami są Bryan Fuller i Alex Kurtzmann. 

Czekacie na ten serial?

Kamil Dachnij
Tagi: Seriale Star Trek