Poleje się krew - zwiastun 7. sezonu „Gry o tron”

Robert Skowronski
22.06.2017 09:23
Poleje się krew - zwiastun 7. sezonu „Gry o tron” Fot. kadr z wideo

Fanów „Gry o tron” nie trzeba przekonywać do oczekiwania na 7. sezon. Gdyby jednak znalazł się ktoś z wątpliwościami to zwiastun serialu powinien je rozwiać.

Udostępniony został 2. trailer 7. serii „Gry o tron”, a w nim... to czego można się było spodziewać - zapowiedź wielkiego starcia, które rozegra się na przestrzeni nadchodzących siedmiu odcinków. Pierwszy z nich zadebiutuje 16 lipca 2017 roku.

HBO, podobnie zresztą jak i wcześniej, dba w tym roku, aby do sieci nie przedostały się żadne spoilery dotyczące 7. sezonu. Jak stacja chce to osiągnąć? Krytycy nie zostaną zaopatrzeni w tzw. screenery nowych odcinków, czyli linki z premierowymi epizodami. Skąd taka decyzja? Przed premierą 5. sezonu w internecie pojawiły się 4 nowe odcinki przed oficjalną premierą. HBO nauczone doświadczeniem konsekwentnie odmawia recenzentom ich, jak mogłoby się wydawać, przywileju.

Poprzednia seria zakończyła się w momencie, w którym Daenerys wraz ze swoimi smokami i potężną armią ruszyła w końcu prosto ku Westeros, gdzie z Żelaznego Tronu zaczęła panować Cersei, po tym jak żadne z jej dzieci nie zostało przy życiu. Nocny Król zmierza z armią Białych Wędrowców na południe. Wojna wisi w powietrzu. Teraz czekamy na rozwinięcie konfliktu:

Poznaliśmy długość poszczególnych odcinków, które złożą się na 7. sezon. Serial HBO nie miał jeszcze tak długich epizodów:

  • Odcinek 1: 59 minut    
  • Odcinek 2: 59 minut    
  • Odcinek 3: 63 minuty    
  • Odcinek 4: 50 minut    
  • Odcinek 5: 59 minut    
  • Odcinek 6: 71 minut    
  • Odcinek 7: 81 minut

Emilia Clarke, serialowa Daenerys, opowiedziała o przyszłości swojej postaci:

Na razie, podobnie jak ona, patrzę na przyszłość optymistycznie. Oczywiście Daenerys będzie musiała skorzystać z pomocy. Chyba zawsze wiedziała, co robi, ale rzeczywistość nawet dla niej stanie się przerażająca. Jej po prostu chodzi o to, by odcisnąć na tym świecie swoje piętno.

Scenariusz pierwszego epizodu z 7. serii dostarczył David Hill, Bryan Cogman zajmie się drugim epizodem, zaś kolejne cztery napiszą Weiss i Benioff. Nowe odcinki „Gry o tron” będą reżyserowane przez Alana Taylora, Jeremy'ego Podeswę, Marka Myloda, a także Matta Shakmana, który nie był wcześniej związany z serią.

„Gra o tron” zakończy się wraz z 8. sezonem. Jednak HBO zapowiedziało, że powstanie pięć spin-offów serialu. Informację potwierdził sam George R.R. Martin.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.