28.12.2018 13:23

Polski aktor w australijskim serialu Netfliksa. W kogo wcielił się Jacek Koman?

Polski aktor Jacek Koman dostał rolę w australijskim serialu Netfliksa pod tytułem "Tidelands". Zagrał w nim czarny charakter. 

Jacek Koman
foto: Artur Zawadzki/REPORTER

Wśród polskich widzów krąży mit, że jeśli jakiś rodzimy aktor nawet wystąpi w zagranicznej produkcji i tak zagra Rosjanina i to w dodatku w epizodzie. Jacek Koman przeczy temu twierdzeniu. Od wielu lat mieszka w Australii i ma na swoim koncie bardzo dużo ról w tamtejszych filmach i serialach. Okazuje się, że Koman wystąpił w serialu Netfliksa zatytułowanym "Tidelands". 

Tidelands

"Tidelands" - Jacek Koman w australijskim serialu Netfliksa

Od jakiegoś czasu przedstawiciele popularnej platformy streamingowej postanowili postawić na seriale i filmy produkowane poza Stanami Zjednoczonymi, tworzone przez artystów z danego kraju. Jedną z najpopularniejszych produkcji tego typu jest niemiecki serial "Dark" okrzyknięty europejską odpowiedzią na "Stranger Things". Polacy również mieli okazję pokazać się od najlepszej strony dzięki serialowi "1983" wyreżyserowanemu przez Agnieszkę Holland. Nic więc dziwnego, że Netflix dotarł również do Australii. 

"Tidelands" to historia miasteczka Orphelin Bay, do którego po 10 latach spędzonych w poprawczaku wraca główna bohaterka o imieniu Cal McTeer (Charlotte Best). Powoduje to zwrot nieoczekiwanych zdarzeń, które ujawniają straszną prawdę na temat zbrodni, narkotyków i... syren, które wmieszały się w społeczność miejscowości. 

W tym połaczeniu kryminału z opowieścią fantasy Jacek Koman wciela się w Gregoria Stolina. Gra czarny charakter - bośniackiego gangstera, cierpiącego po stracie córki. To nie pierwsza rola aktora w australijskiej produkcji. Koman grał między innymi w filmie "Moulin Rouge!” oraz serialach „Spirited” i „Top of the Lake” u boku Elisabeth Moss

"Tidelands" - kiedy premiera?

Serial jest dostępny w bazie Netfliksa od 14 grudnia 2018 roku. Na razie nie wiadomo, czy powstanie drugi sezon "Tidelands" i czy ponownie zobaczymy w nim Jacka Komana. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Netflix