30.09.2019 13:48

Polski aktor zagra jedną z głównych ról w serialu Netfliksa "Kierunek: Noc". Znamy obsadę

Rozpoczęły się zdjęcia do pierwszego belgijskiego serialu oryginalnego Netflix o tytule "Kierunek: Noc". W serialu wystąpi międzynarodowa obsada z m.in.Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Polski, Rosji oraz Turcji.

Polski aktor zagra jedną z głównych ról w serialu Netfliksa "Kierunek: Noc". Znamy obsadę
foto: kadr z serialu "Kierunek: Noc"/Netflix

W skład obsady wchodzą m.in.: Ksawery Szlenkier, Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet, Astrid Whettnall, Vincent Londez, Regina Bikkinina, Alba Gaïa Bellugi, Babetida Sadjo i Mehmet Kurtulus.

Netflix - Polak zagra główną rolę w serialu Kierunek: Noc

Serial rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedna rzecz: wola przetrwania końca świata - za wszelką cenę.

Foto: kadr z teasera serialu "Kierunek: Noc"/ Netflix
Foto: kadr z teasera serialu "Kierunek: Noc"/ Netflix
Przeczytaj także "Kierunek: Noc" - serial Netfliksa inspirowany powieścią polskiego pisarza. O czym opowie?

W obsadzie "Kierunek: Noc" zobaczymy także Yassine Fadel, Laurę Sepul i Nicolasa Aleshine’a. Za reżyserię serialu odpowiada belgijski duet Inti Calfat i Dirk Verheye ("Over Water"). Twórcą i scenarzystą jest Jason George ("The Protector", "Narcos"), który pełni też funkcję showrunnera i producenta wykonawczego. Producentami wykonawczymi będą także Tomek Bagiński oraz Jacek Dukaj, natomiast za produkcję odpowiadać będzie belgijska wytwórnia Entre Chien et Loop.

"Kierunek: Noc" to ma być połączeniem dramatu i thrillera, które - jak to ujął Jason George -  zadaje niezwykle ważne pytanie: czy ludzkość jest w stanie zjednoczyć się w imię wspólnego dobra, czy zgubi nas egoizm i samolubna natura?

Serial zadebiutuje na platformie Netflix na całym świecie w 2020 roku. 

Tagi: Seriale Netflix