13.09.2017 15:27

Posłuchaj motywu muzycznego z nowego serialu „Star Trek: Discovery”

„Star Trek: Discovery” startuje w przestrzeń kosmiczną już pod koniec września. W sieci ukazał się motyw muzyczny z nowego serialu, opowiadającego o wędrujących po przestworzach członkach Gwiezdnej Floty. 

Star Trek: Discovery
foto: EastNews/CBS/Netflix

Co tam salut wolkański, język Klingonów, czy facepalm Jeana-Luca Picarda. Najbardziej charakterystycznym elementem wszystkich seriali i filmów z serii Star Trek była muzyka. Od kultowej już kompozycji Alexandra Courage'a, przez monumentalne dzieło Jerry'ego Goldsmitha do pierwszego filmu pełnometrażowego aż po utwory Michaela Giacchino do ostatnich filmowych prób J. J. Abramsa - ścieżka dźwiękowa cecha charakterystyczna świata stworzonego przez Gene'a Roddenberry'ego. Zresztą niedawno pisaliśmy o pewnym niemieckim organiście, który od pierwszego usłyszenia zakochał się w klasycznym motywie z oryginalnego serialu. Po ponad 10-letniej przerwie, na ekrany telewizorów powraca nowy serial o przedstawicielach Gwiezdnej Floty. Premiera pierwszego odcinka jest planowana na 24 września 2017 roku.

Twórcy serialu postanowili podzielić się z fanami fragmentem motywu muzycznego z nowej produkcji stacji CBS. W sieci pojawiło się wideo, na którym widzimy kompozytora Jeffa Russo i jego 60-cio osobową orkiestrę, przygotowującą się do nagrania utworu do nowego serialu. Słychać nawiązanie do wersji Alexandra Courage'a, ale to było do przewidzenia. Fabuła toczy się 10 lat przed przygodami kapitana Kirka, a całość nawiązuje do filmów i seriali science fiction sprzed paru dekad

Chociaż Russo nie jest tak znany, jak John Williams, w swoim dorobku ma muzykę do takich produkcji, jak „Fargo”„Shameless”, czy „Legion”. Serial „Star Trek: Discovery” został stworzony przez Bryana Fullera i Alexa Kurtzmana. W pierwszej serii zobaczymy 15 trwających godzinę odcinków. Niedawno zaprezentowano sylwetki głównych bohaterów nowego serialu CBS.  

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Star Trek