26.02.2018 11:15

Postać z „The Walking Dead” już nie jest „walking”, tylko „dead”. Zobacz emocjonalne sceny z 9. odcinka 8. sezonu

W sieci pojawiły się fragmenty wiosennej premiery serialu o zombie, w której umiera jedna z głównych postaci. Jaki wpływ będzie miała ta śmierć na losy pozostałych Ocalałych?

Rick Grimes vs Negan w 8. sezonie The Walking Dead
foto: materiały prasowe AMC

O tym, że Carl Grimes umrze, było wiadomo jeszcze przed zimową przerwą 8. sezonu „The Walking Dead”. Syn głównego bohatera, Ricka Grimesa, został ugryziony przez zombie pod koniec 7. odcinka nowej serii, natomiast w następnym epizodzie, pokazał ranę swojemu ojcu. Wtedy jego los został przesądzony.

Sami twórcy postanowili oddać szacunek Carlowi, nie nakręcając spirali marketingowej materiałami, które sugerowałyby, że młody bohater magicznie ozdrowieje. Przez kilka tygodni dzielących odcinki numer 8 i 9, stacja AMC wydawała się potwierdzać śmierć postaci, aż w końcu udostępniła wideo zatytułowane  „Koniec podróży Carla”, które definitywnie przekreśliło jakiekolwiek nadzieje na powrót postaci do zdrowia.

Śmierć Carla Grimesa w „The Walking Dead” - co stanie się z pozostałymi Ocalałymi?

W niedziele 25 lutego 2018 roku w końcu doszło do nieuniknionego - w wiosennej premierze 8. sezonu „The Walking Dead”, Carl zmarł. Zanim bohater dokonał żywota, zdążył się jeszcze pożegnać ze swoimi najbliższymi, czyli swoim ojcem, liderem Ocalałych, Rickiem oraz dziewczyną swojego taty, Michonne, która pełniła rolę jego przybranej macochy:

Następnie cała trójka oddala się od reszty grupy i po ostatniej rozmowie ojca z synem, Carl popełnia samobójstwo, by uniknąć stania się szwędaczem. Śmierć nie została pokazana widzom, słyszalny jest tylko wystrzał z pistoletu, który powoduje, że Rick wpada w totalną rozpacz. Następnie wraz z Michonne, wykopuje grób dla swojego syna:

Jak skończy się 8. sezon „The Walking Dead”?

Śmierć Carla spowodowała, że Rick nie ma już żyjącej biologicznej rodziny. Został sam z Michonne i ich przybraną córką, Judith. Były zastępca szeryfa na przestrzeni serialowych lat stawał się coraz bardziej brutalny i możemy jedynie założyć, że po śmierci swojego syna, Grimes zacznie używać jeszcze bardziej ekstremalnych środków, by zapewnić Ocalałym przetrwanie w świecie opanowanym przez szwędaczy. Wydaje się to potwierdzać samo AMC, które opublikowało zapowiedź 10. odcinka 8. sezonu, w którym Rick zapowiada Neganowi, że zamierza go zabić:

Do końca 8. sezonu pozostało jeszcze 7 odcinków. Epizod 10 nowego sezonu „The Walking Dead” zadebiutuje w polskiej telewizji już w przyszły poniedziałek, czyli 5 marca 2018 roku, dzień po amerykańskiej premierze. Będziecie oglądali?

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale The Walking Dead