26.04.2018 15:12

Powstają 2 seriale na temat kultu NXIVM, z którym związana była gwiazda serialu „Smallville”

Skandal wokół aktorki z serialu „Smallville” i jej rzekomego handlu ludźmi wybuchł zaledwie kilka dni temu, a w planach są już 2 seriale poświęcone działalności organizacji NXIVM.

Allison Mack
foto: Drew Angerer/AFP/EAST NEWS

W poniedziałek, 23 kwietnia 2018, informowaliśmy o kuriozalnej sprawie byłej gwiazdy „Smallville”, Allison Mack, która została postawiona przed sądem i aresztowana pod zarzutem handlu żywym towarem oraz zmuszania do seksu i niewolniczej pracy na rzecz szefa organizacji NXIVM, Keitha Raniere’a. Sprawa jest nadal w toku i to nie tylko, jeśli chodzi o czynności sądowe. Na jaw wychodzą ciągle nowe fakty, jak np. to, że Mack niejednokrotnie próbowała zwerbować do organizacji Emmę Watson. Ponadto, w produkcji są obecnie dwa niezależne seriale dotyczące działalności Raniera, Mack i organizacji NXIVM.

Seriale o kulcie NXIVM

O pierwszej z produkcji poinformował portal The Hollywood Reporter. Serial zostanie zrealizowany przez studio Annapurna Television i ma być jedynie inspirowany autentycznymi wydarzeniami związanymi z działalnością Raniere'a. Twórcy serii chcą skupić się przede wszystkim na ofiarach organizacji, które dołączały do niej z nadzieją uzyskania wsparcia, a opuszczały ją z trudem i głęboką traumą. Producentką wykonawczą serialu będzie znana z „Westworld” Shannon Woodward oraz Megan Ellison, Susan Goldberg i Sue Naegle.

Drugi serial ma mieć charakter dokumentalny i opowiadać o kanadyjskiej aktorce Sarze Edomondson i jej mężu Anthonym Amesie, którzy próbują z powrotem przeniknąć do organizacji Raniera po tym, jak udało im się z niej wyzwolić. Edmondson była jedną z pierwszych kobiet, które opowiedziały publicznie o tym, co spotkało je ze strony Raniera. Para, podobnie jak Allison Mack, miała początkowo uczestniczyć w „rekrutacji” nowych niewolnic, jednak później zaczęła pomagać im w ucieczce. Aktorka wraz z mężem rozpoczęli  swoją pracę nad uwalnianiem ludzi z NXIVM już jakiś czas temu. Materiały z tej krucjaty zostaną włączone do serialu.

Daty premier powyższych produkcji nie są jeszcze znane, jednak w dobie popularności seriali dokumentalnych o wielkich zbrodniach, mordercach i tajemniczych organizacjach – kiedy trafią już na mały ekran – z pewnością będą cieszyły się dużą popularnością.

Aktorka ze „Smallville” aresztowana za „rekrutowanie” niewolnic

Sprawa mrocznej działalności rzekomo samopomocowej organizacji NXIVM wyszła na jaw w październiku 2017 roku. Jej szef, Keith Raniere, został aresztowany w marcu 2018 w Nowym Meksyku. Jego prawa ręka, Allison Mack, stanęła przed sądem 20 kwietnia 2018. Mack miała stać na szczycie piramidy zaraz za Ranierem i rekrutować kobiety do organizacji, której działanie opierało się na relacji panów i niewolnic. Zmuszanym do seksu i pracy kobietom podobno tatuowano nawet inicjały ich pana na ciele. 

Żadne z oskarżonych nie przyznaje się do winy. Aktorka została zwolniona z aresztu we wtorek, 24 kwietnia 2018, po wpłaceniu kaucji o wysokości 5 milionów dolarów. 

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale metoo filmy dokumentalne Smallville