14.02.2019 12:43

Powstają dwa seriale z serii "Obcy". Za jeden odpowie Ridley Scott

Fani filmów z serii "Obcy" będą zadowoleni z powodu wiadomości o powstawaniu dwóch seriali osadzonych w świecie pełnym ksenomorfów. Jeden z nich wyprodukuje twórca 1. części filmu - Ridley Scott.

kadr z filmu Obcy: Przymierze
foto: kadr z filmu Obcy: Przymierze

Rok 2019 to ważna data dla wszystkich miłośników niebezpiecznych kosmitów znanych jako ksenomorfy. W tym roku przypada 40. rocznica premiery filmu "Obcy – ósmy pasażer Nostromo".

Wszyscy fani science fiction podejrzewali, że z tej okazji twórcy serii przygotują coś specjalnego. Nie mylili się. Jakiś czas temu zapowiedziano, że niebawem zobaczymy serial osadzony w uniwersum "Obcego". Najnowsze wieści mówią jednak nie o jednej, a o dwóch produkcjach telewizyjnych. W pracę nad jednym z tytułów jest zaangażowany Ridley Scott - reżyser 1. części filmu. 

Obcy: Przymierze
Obcy: Przymierze
Przeczytaj także Zobacz figurę ksenomorfa zrobioną z... piernika!

"Obcy" - powstaną dwa seriale oparte na serii filmów

Informacja na temat powstających seriali o ksenomorfach podał portal HN Entertainment. Po premierze ostatniej części filmu pod tytułem "Obcy: Przymierze", fani zastanawiali się, w jakim kierunku pójdzie cała seria. W końcu zapadła decyzja o przeniesieniu kosmicznej historii na mały ekran. Produkcja została jednak objęta tajemnicą i tak naprawdę na jej temat było wiadomo bardzo mało. Minęło kilka miesięcy i w końcu poznaliśmy jakieś konkrety.

Twórcy pracują nad dwoma tytułami. Jeden z nich trafi do sieci Hulu. Producentem wykonawczym tego serialu będzie sam Ridley Scott. W przedsięwzięcie zaangażowana też jest firma producencka filmowca Scott Free Productions. Na razie nie wiadomo nic na temat drugiego serialu. Prawdopodobnie trafi na tę platformę. Prawa do serii powoli przejmuje Disney, który zamierza wydawać wszelkie produkcje przeznaczone dla widzów dorosłych za pośrednictwem Hulu

To jednak nie koniec niespodzianek dla fanów "Obcego". Z okazji 40-lecia 1. części filmu powstanie dokument zatytułowany "Memory – The Origins Of Alien" oraz gra mobilna Alien: Blackout. Po premierze filmu "Obcy: Przymierze" seria przeżywała impas, ale wygląda na to, że twórcy mają pomysł, by przywrócić dawną świetność ksenomorfom i historiom z nimi w roli głównej. 

Seriale o Obcych - kiedy premiera?

Na razie twórcy udzielili zbyt mało informacji na temat powstających produkcji, żeby prewidywać, kiedy zobaczymy je na małym ekranie. Prawda jest taka, że drugi tytuł nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony, więc na razie należy wstrzymać się z przesadnym entuzjazmem. Seriale mogą zdecydowanie poszerzyć świat ukazany w serii filmów. Scott próbował tego dokonać w prequelu "Obcego", ale wynik finansowy i opinie krytyków wskazały jednoznacznie, że "Przymierze" i "Prometeusz" były najgorszymi częściami serii. Być może z powodu ograniczonego czasu ekranowego. Serial rządzi się jednak innymi prawami i niebawem przekonamy się, w którym kierunku podąży historia o ksenomorfach

>>Zobacz też: Ksenomorf z „Obcego 3” miał mieć usta jak Michelle Pfeiffer<<

Sergiusz Kurczuk