08.11.2018 11:35

Powstanie anime "Pacific Rim" i "Altered Carbon". Produkcją zajmie się Netflix

O nowych produkcjach Netfliksa poinformował portal Hollywood Reporter. Poznaliśmy za to opisy fabuł i szczegóły "Pacific Rim" oraz "Altered Carbon". 

Altered Carbon/Pacific Rim
foto: materiały prasowe

Netflix postanowił przedstawić nowe produkcje podczas swojego wystąpienia na Azjatyckim Showcase Event - wśród nich zobaczymy anime "Pacific Rim" oraz "Altered Carbon". Pierwsza z nich powstanie w ramach współpracy z firmą Legendary, wydawcami dwóch filmów z serii. Streamingowy gigant będzie zaś odpowiedzialny za przygotowanie wersji anime produkcji. 

Twórcy podzielili się również opisem fabuły anime "Pacific Rim", które ma kontynuować niektóre wątki poruszone w dwóch filmach, ale w większości skupi się na opowiedzeniu nowej historii osadzonej w świecie targanym wojną miedzy Kaiju a Jaegerami:

"

Oryginalne anime rozszerzy świat, który widzieliśmy w dwóch poprzednich filmach i opowie o historii rodzeństwa - idealistycznego nastolatka i jego naiwnej młodszej siostry. Dzieciaki są zmuszone do pilotowania opuszczonego Jaegera przez wrogie pustkowia. Ich celem jest odnalezienie zaginionych rodziców.  "

Szefami produkcji projektu zostali Craig Kyle (współscenarzysta "Thora: Ragnarok") oraz Greg Johnson (scenarzysta serialu animowanego "X-Men: Evolution"). Data premiery jest niestety nieznana. 

Netflix tworzy anime Pacific Rim i Altered Carbon

Jeśli chodzi zaś o "Altered Carbon", to nowa produkcja ma być pełnometrażowym filmem anime, którego akcja będzie się działa w tym samym świecie, który widzieliśmy już w 1. sezonie serialu "Altered Carbon". Obraz ma rozszerzyć mitologię świata przedstawionej w serialu. Obecnie powstaje również 2. seria przygód Takeshiego Kovacsa, w którego tym razem wcieli się Anthony Mackie (Falcon w filmach Marvel Cinematic Universe).

Scenarzystami projektu są: weteran Dai Sato ("Cowboy Bebop", "Samurai Champloo") oraz mniej znany Tsukasa Kondo, japoński aktor i początkujący producent. Data premiery filmu "Altered Carbon" jest nieznana. 

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Pacific Rim Netflix Altered Carbon