Powstanie anime "Pacific Rim" i "Altered Carbon". Produkcją zajmie się Netflix

Kamil Kacperski
08.11.2018 11:35
Powstanie anime "Pacific Rim" i "Altered Carbon". Produkcją zajmie się Netflix Fot. materiały prasowe

O nowych produkcjach Netfliksa poinformował portal Hollywood Reporter. Poznaliśmy za to opisy fabuł i szczegóły "Pacific Rim" oraz "Altered Carbon". 

Netflix postanowił przedstawić nowe produkcje podczas swojego wystąpienia na Azjatyckim Showcase Event - wśród nich zobaczymy anime "Pacific Rim" oraz "Altered Carbon". Pierwsza z nich powstanie w ramach współpracy z firmą Legendary, wydawcami dwóch filmów z serii. Streamingowy gigant będzie zaś odpowiedzialny za przygotowanie wersji anime produkcji. 

Twórcy podzielili się również opisem fabuły anime "Pacific Rim", które ma kontynuować niektóre wątki poruszone w dwóch filmach, ale w większości skupi się na opowiedzeniu nowej historii osadzonej w świecie targanym wojną miedzy Kaiju a Jaegerami:

Oryginalne anime rozszerzy świat, który widzieliśmy w dwóch poprzednich filmach i opowie o historii rodzeństwa - idealistycznego nastolatka i jego naiwnej młodszej siostry. Dzieciaki są zmuszone do pilotowania opuszczonego Jaegera przez wrogie pustkowia. Ich celem jest odnalezienie zaginionych rodziców. 

Szefami produkcji projektu zostali Craig Kyle (współscenarzysta "Thora: Ragnarok") oraz Greg Johnson (scenarzysta serialu animowanego "X-Men: Evolution"). Data premiery jest niestety nieznana. 

Netflix tworzy anime Pacific Rim i Altered Carbon

Jeśli chodzi zaś o "Altered Carbon", to nowa produkcja ma być pełnometrażowym filmem anime, którego akcja będzie się działa w tym samym świecie, który widzieliśmy już w 1. sezonie serialu "Altered Carbon". Obraz ma rozszerzyć mitologię świata przedstawionej w serialu. Obecnie powstaje również 2. seria przygód Takeshiego Kovacsa, w którego tym razem wcieli się Anthony Mackie (Falcon w filmach Marvel Cinematic Universe).

Scenarzystami projektu są: weteran Dai Sato ("Cowboy Bebop", "Samurai Champloo") oraz mniej znany Tsukasa Kondo, japoński aktor i początkujący producent. Data premiery filmu "Altered Carbon" jest nieznana. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.