05.06.2019 15:19

Powstaje prequel "Spongeboba". Opowie o dzieciństwie głównych bohaterów

Nickelodeon poinformował, że ruszyły prace nad nowym spin-offem serialu "Spongebob Kanciastoporty". Będzie to prequel opowiadający o dzieciństwie gąbki. Być może dzięki niemu dowiemy się, dlaczego dorosła postać jest tak zakręcona.

Spongebob
foto: kadr z serialu

Świat Spongeboba Kanciastoportego niedługo stanie się zdecydowanie większy - stacja Nickelodeon zapowiedziała bowiem nowy serial związany z podwodnym uniwersum żółtej gąbki i jej przyjaciół. Do tej pory fani mogli oglądać pełnometrażowe filmy ze Spongebobem w roli głównej, ale teraz powstaje pełnoprawna produkcja animowana, która będzie nadawana w telewizji. I nie skupi się na żadnej z postaci pobocznych z oryginału - seria opowie bowiem o przygodach młodego Spongeboba.

Spongebob doczeka się własnego spin-offu

Deadline na początku czerwca 2019 roku wyjawiło, że Nickelodeon zamówił 13-odcinkowy sezon programu zwanego roboczo "Kamp Koral". Fabuła ma opowiadać o 10-letnim Spongebobie, który wyjeżdża na obóz z innymi dzieciakami, gdzie spędzi całe lato. Nowy serial będzie animowany komputerowo, co będzie go znacznie różniło od oryginalnego "Spongeboba", który jest tworzony w stylu 2D. 

10-letni Spongebob i jego przyjaciele będą spędzali czas na robieniu wielu różnych zabawnych rzeczy - robieniu podwodnych ognisk, łapaniu meduz i pływaniu w pobliskich jeziorkach. Twórcami serialu są Marc Caccarelli i Vincent Waller. Szef produkcji i developmentu w Nickelodeon Ramsey Naito określił Spongeboba jako "niesamowite uniwersum":

"

SpongeBob ma niesamowite uniwersum, które chętnie rozszerzymy za pomocą projektu "Kamp Koral". To przy okazji pokazuje, jak bardzo te postaci rezonują na przestrzeni lat. "

Na razie "Spongebob Kanciastoporty" będzie świętował swoje 20 urodziny - w końcu rok 2019 rok został ochrzczony "Najlepszym rokiem wszech czasów" przez twórców programu. Z tej okazji przygotowano też godzinny odcinek specjalny, który zadebiutuje na antenie Nickelodeon już 12 lipca 2019 roku. Data premiery "Kamp Koral" pozostaje nieznana.

Tagi: Seriale