Powstaje prequel "Spongeboba". Opowie o dzieciństwie głównych bohaterów

05.06.2019 15:19
Spongebob|undefined Fot. kadr z serialu

Nickelodeon poinformował, że ruszyły prace nad nowym spin-offem serialu "Spongebob Kanciastoporty". Będzie to prequel opowiadający o dzieciństwie gąbki. Być może dzięki niemu dowiemy się, dlaczego dorosła postać jest tak zakręcona.

Świat Spongeboba Kanciastoportego niedługo stanie się zdecydowanie większy - stacja Nickelodeon zapowiedziała bowiem nowy serial związany z podwodnym uniwersum żółtej gąbki i jej przyjaciół. Do tej pory fani mogli oglądać pełnometrażowe filmy ze Spongebobem w roli głównej, ale teraz powstaje pełnoprawna produkcja animowana, która będzie nadawana w telewizji. I nie skupi się na żadnej z postaci pobocznych z oryginału - seria opowie bowiem o przygodach młodego Spongeboba.

Spongebob doczeka się własnego spin-offu

Deadline na początku czerwca 2019 roku wyjawiło, że Nickelodeon zamówił 13-odcinkowy sezon programu zwanego roboczo "Kamp Koral". Fabuła ma opowiadać o 10-letnim Spongebobie, który wyjeżdża na obóz z innymi dzieciakami, gdzie spędzi całe lato. Nowy serial będzie animowany komputerowo, co będzie go znacznie różniło od oryginalnego "Spongeboba", który jest tworzony w stylu 2D. 

10-letni Spongebob i jego przyjaciele będą spędzali czas na robieniu wielu różnych zabawnych rzeczy - robieniu podwodnych ognisk, łapaniu meduz i pływaniu w pobliskich jeziorkach. Twórcami serialu są Marc Caccarelli i Vincent Waller. Szef produkcji i developmentu w Nickelodeon Ramsey Naito określił Spongeboba jako "niesamowite uniwersum":

SpongeBob ma niesamowite uniwersum, które chętnie rozszerzymy za pomocą projektu "Kamp Koral". To przy okazji pokazuje, jak bardzo te postaci rezonują na przestrzeni lat.

Na razie "Spongebob Kanciastoporty" będzie świętował swoje 20 urodziny - w końcu rok 2019 rok został ochrzczony "Najlepszym rokiem wszech czasów" przez twórców programu. Z tej okazji przygotowano też godzinny odcinek specjalny, który zadebiutuje na antenie Nickelodeon już 12 lipca 2019 roku. Data premiery "Kamp Koral" pozostaje nieznana.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.