31.07.2018 11:22

Powstaje prequel serialu „24 godziny”. Zobaczymy w nim początki Jacka Bauera

Jack Bauer powraca! Tym razem zobaczymy pierwsze przygody bohatera serialu „24 godziny”. Stacja Fox pracuje nad prequelem serii. 

Powstaje prequel serialu „24 godziny”. Zobaczymy w nim początki Jacka Bauera
foto: kadr z serialu 24: Jeszcze jeden dzień

Na początku obecnego millenium serial „24 godziny”Kieferem Sutherlandem w roli głównej był prawdziwym hitem. Przygody byłego agenta CIA kontynuowano przez prawie 10 lat w kolejnych sezonach serialu, spin-offy „Spisek” i „The Rookie” oraz prequelowych odcinkach specjalnych. Produkcja cechowała się tym, że czas w świecie przedstawionym odpowiadał czasowi rzeczywistemu. Tym razem będziemy mieli okazję zobaczyć prequel z prawdziwego zdarzenia. We wznowieniu „24 godzin” pojawią się początki Jacka Bauera. Stacja Fox zapowiedziała, że pracuje nad prequelem 1. sezonu. 

„24 godziny” - prequel opowiadający o młodości Jacka Bauera

Jak donosi portal Deadline, niedługo zobaczymy nową porcję przygód bohatera, którego losy widzowie śledzili niemal dekadę. Tym razem przeniesiemy się jednak w przeszłość i zobaczymy, jak Bauer zaczynał swoją karierę agenta. Za produkcją stoją 20th Television i Imagine TV. Do prequela powrócą oryginalni twórcy - scenarzysta Howard Gordon oraz współtwórcy serialu Joel Surnow i Bob Cochran. Według zapowiedzi nowa cześć serii ma przypominać 1. sezon. Prequel w pewnym sensie będzie odwrotnością kontynuacji 8. sezonu, zatytułowaną „24: Jeszcze jeden dzień”, w której oglądaliśmy losy Bauera dziejące się wiele lat po wydarzeniach z oryginalnej serii. 

Pomysł na prequel to sposób na wznowienie serii, bez angażowania Kiefera Sutherlanda, który zrezygnował z roli Jacka Bauera. W 2017 roku pojawiły się już informacje o prequelu serialu. Wówczas plotkowano, że głównym bohaterem zostanie kobieta. Okazuje się jednak, że pomysł porzucono. Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się premiera serialu oraz kto wcieli się w młodego Bauera. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale 24 Godziny