03.07.2020 11:57

Powstaje serial na podstawie gier "Fallout". Przygotują go twórcy "Westworld"

Wielka gratka dla fanów popularnej serii RPG - jak podaje portal Variety, twórcy "Westworld", czyli Jonathan Nolan i Lisa Joy przygotują serial na podstawie gier "Fallout".

Powstaje serial na podstawie gier "Fallout". Przygotują go twórcy "Westworld"
foto: materiały prasowe/Bethesda

Duet odpowiedzialny za "Westworld" przygotowuje serial bazujący na "Falloucie" dla Amazona. Ich firma Kilter Films będzie odpowiedzialna za produkcje, a jeżeli zarząd Amazona zaakceptuje scenariusze do odcinków, serial automatycznie otrzyma pierwszy sezon (taka zasada jest podobno obecna w umowie między Kilter Films a Amazonem).

Powstanie serial Fallout. Przygotują go twórcy Westworld

Seria "Fallout" rozpoczęła się w 1997 roku i dzieje się w postapokaliptycznym USA, pełnym mutantów, bandytów i innych niebezpieczeństw. Świat przedstawiony jest o tyle ciekawy, że pokazuje nam alternatywną rzeczywistość, w której ludzkość zamiast rozwijać mikroczipy i elektronikę, postawiła na energię atomową używaną do nawet najprostszych narzędzi. Powszechność energii atomowej doprowadziła do wybuchów nuklearnych, które na zawsze zmieniły oblicze ziemi.

Poznaliśmy listę gier, które według fanów najbardziej zasługują na filmowe adaptacje
Poznaliśmy listę gier, które według fanów najbardziej zasługują na filmowe adaptacje
Przeczytaj także Poznaliśmy listę gier, które według fanów najbardziej zasługują na filmowe adaptacje

Nolan i Joy chcą pokazać "niebezpieczną rzeczywistość zestawianą z utopijną wizją poprzednich generacji". Projekt ma zachowywać "szorstką stylistykę" gier, ale zawierać też "dozę ironicznego humoru i fantazji rodem z filmów post-apo klasy B", które cechują serię gier.

Na temat projektu wypowiedzieli się Lisa Joy i Jonathan Nolan. W oficjalnym oświadczeniu czytamy:

"

"Fallout" to jedna z najlepszych serii gier w historii. Każdy rozdział tej niesamowicie wciągającej historii kosztował nas niezliczoną ilość godzin, którą mogliśmy spędzić z naszymi rodzinami i przyjaciółmi. Jesteśmy niezwykle podekscytowani podjęciem współpracy z Toddem Howardem i resztą tych genialnych szaleńców z Bethesdy. Nie możemy się doczekać, by powołać do życia ten ogromny, pokręcony i niezwykle mroczno-zabawny świat z pomocą Amazon Studios. "

W produkcji pomogą oczywiście ludzie z Bethesdy i Bethesda Softworks. Szef studia, czyli Todd Howard został producentem wykonawczym projektu z ramienia firmy odpowiedzialnej za gry. Howard również zabrał głos w oświadczeniu:

"

W trakcie ostatniej dekady poszukiwaliśmy wielu sposobów na przeniesienie "Fallouta" na ekrany telewizorów. Ale gdy tylko porozmawiałem kilka lat temu z Jonathanem i Lisą to wiedziałem, że to właśnie drużyna Kiltera jest odpowiednim kandydatem do tego projektu. Jesteśmy ogromnymi fanami ich twórczości i nie wyobrażamy sobie lepszych partnerów do stworzenia tego serialu. "

Niestety, na razie nie znamy daty premiery serialu "Fallout". Wiemy, że będzie dostępny na platformie streamingowej Amazon Prime. 

Bethesda banuje graczy Fallout 76 za odnalezienie jedynego ludzkiego NPC w grze
Bethesda banuje graczy Fallout 76 za odnalezienie jedynego ludzkiego NPC w grze
Przeczytaj także Bethesda banuje graczy Fallout 76 za odnalezienie jedynego ludzkiego NPC w grze

Obejrzycie serial na podstawie gier z serii Fallout?

Tagi: Seriale Gry Amazon Prime Fallout 76